Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
11°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Poplave 4. in 5. 11. 2012


OBVESTILA

| |
08.11.2012      9:22
A A

Poplave 4. in 5. 11. 2012


Na območju občine Vojnik so bila v času od 4. do 5. 11. 2012 aktivirana vsa občinska gasilska društva in Civilna zaščita.


Deli:

Koordinacijo priprave reševalnih del je vodilo vodstvo GZ Vojnik - Dobrna, Civilna zaščita in župan Občine Vojnik. Skupaj je bilo na terenu preko 60 gasilcev in pripadnikov CZ. Intervenirali so večkrat, občane so opozarjali na prihajajočo nevarnost in jim pomagali pri varovanju premoženja, jih oskrbovali z vrečami peska in označevali neprevozna območja. V občini je po zadnjih ocenah bilo okoli 10 poplavljenih objektov (pretežno kleti in pomožnih gospodarskih objektov), sprožili so se številni plazovi, nekateri deli cest so ostali zato neprevozni. Najhuje je bilo ob porečju reke Hudinje, in sicer v zgornjem delu struge na območju naselij Socka in Nova Cerkev ter naprej proti naselju Višnja vas, kjer je bilo resno ogroženih več stanovanjskih hiš. Na območju KS Frankolovo se je utrgalo nekaj manjših plazov, zaradi nanosov blata ter ostalega materiala  je prišlo do poškodb na nekaj več kot 3 km cestišč. Skupno je poškodovanih 20 km cest, javnih poti in drugih dostopov. Na cesti Frankolovo - Socka v naselju Trnovlje pri Socki je plaz še dodatno poškodoval cestišče tako hudo, da je cesta težko prevozna.

To je kratek povzetek stanja s terena, ki ga je opravila pristojna občinska služba in Komisija za odpravo posledic naravnih in drugih nesreči. Zelo pomembno pa je poudariti tudi dejstvo, da so protipoplavni ukrepi, sanacija le-teh, ureditev brežin, vodotokov Hudinje, Tesnice in Dobrnice, ki smo jih zgradili in uredili skupaj z Ministrstvom za okolje in prostor, ter njegovimi pristojnimi službami tudi v tokratni ujmi rešili nekaj več kor 30 stanovanjskih objektov, ki bi drugače bili popolno poplavljeni. 

Več o obvestil, ki se nanašajo na sam dogodek, najdete na naslednji povezavi: http://www.vojnik.si/content/view/580/203/.

 

 

 

Petra Pehar Žgajner
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.