Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Ostalo

Peto kresovanje v Dolu pod Gojko


OSTALO

| |
21.05.2014      7:28
A A

Peto kresovanje v Dolu pod Gojko


Tridesetega aprila 2014 smo se v Dolu pod Gojko zbrali na 5. tradicionalnem kresovanju.


* Skupinski posnetek pred prižiganjem kresa
* Skupinski posnetek pred prižiganjem kresa
Deli:

Kresovanje je vsekakor nekaj posebnega, saj se ideje zbirajo čez vse leto, organizacijo pa z veliko odgovornostjo prevzemajo mladi domačini. Delo je natančno razdeljeno, poskrbljeno je za varnost in estetski videz kresa. Posebne zasluge za vse to imajo Vili Podpečan, Timi, Žiga in Tadej Skaza in Tadej Hrvatin. Tokrat sta pomagala še Dominik Štante iz Vojnika in Žan Jazbinšek iz Šentjurja.

 

Letošnji kres smo postavili v dveh dneh. Prvi dan smo iz Lokrovca pripeljali prikolico lesa, z delom pa nadaljevali že zgodaj naslednje jutro. Celo močan dež nas ni ustavil, energija je bila odlična, naš moto pa: »Še dobro, da nismo iz cukra!« Popoldan je moči združila celotna ekipa in kres v obliki piramide, ki je naš zaščitni znak, je bil postavljen. Pokrili smo ga in poskrbeli še za razsvetljavo, klopi in mize.

 

V sredo smo se krajani ob mraku zbrali na kresnem rajanju. Vsak je po svojih močeh prispeval kakšno domačo dobroto. Letošnji kres je prižgal Vid Skaza. Malce mu je ponagajal vlažen les, a po nekaj poskusih je plamen veselo zažarel in kmalu je kres zagorel v vsej svoji veličini.

 

Skupnega druženja smo bili vsi zelo veseli. Glas harmonike je ob dobri volji sosedov odmeval še dolgo v noč.

 

Letošnji kres zagotovo ni bil zadnji, saj so se že rodile ideje za prihodnje leto. Kakšne, pa naj ostane skrivnost.

 

Na koncu še enkrat iskrena hvala vsem, ki so tako ali drugače pomagali pri organizaciji in ponovno dokazali, da je v slogi – moč!

 

Peter Stermecki

Foto: Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.