Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

NOVI ODLOK o programu opremljanja in merilih ......


OBČINSKE

| |
07.10.2011      21:10
A A

NOVI ODLOK o programu opremljanja in merilih za odmero komunalnega prispevka za območje občine Vojnik.


Občinski svet Občine Vojnik je na 7. redni seji dne 22. septembra 2011 sprejel Odlok o programu opremljanja in merilih za odmero komunalnega prispevka za območje občine Vojnik.


Občinski svetniki o komunalnem prispevku
Občinski svetniki o komunalnem prispevku
Deli:

Nova zakonodaja je prinesla bistveno drugačen koncept obračuna komunalnega prispevka. Odpravila je večino lokalnih posebnosti, ki jih je bilo moč zaslediti v mnogih občinah, predvsem na področju določanja posebnih faktorjev območij in olajšav ter natančneje določila postopanje v posebnih primerih.

 

Nova zakonodaja določa in opredeljuje osnovne faktorje. Občinski sveti se tako npr. pri faktorju dejavnosti, opredeljujejo med minimalnim 0,7 in maksimalnim 1,3 ob upoštevanju enotne klasifikacije objektov.

Zavezanec za plačilo komunalnega prispevka je investitor oz. lastnik objekta, ki se na novo priključuje na komunalno opremo, ali ki povečuje neto tlorisno površino objekta ali spreminja njegovo namembnost. Komunalni prispevek se plačuje tudi zaradi izboljšanja opremljenosti stavbnega zemljišča s komunalno opremo (npr. izgradnja kanalizacije ali vodovoda …).

 

Program opremljanja vsebuje v skladu z 9. členom uredbe podlage za odmero komunalnega prispevka za obstoječo komunalno opremo in za tisti del komunalne opreme, katere gradnja je predvidena v občinskem proračunu za tekoče oziroma naslednje leto.

 

Programa opremljanja in merila za odmero komunalnega prispevka za območje občine Vojnik vsekakor pomeni določene spremembe na tem področju. Komunalni prispevek bo v naši občini višji za tiste zavezance, ki so bolj oddaljeni od centrov naselij, saj predstavlja izgradnja komunalne infrastrukture na odročnejša območja tudi višji strošek za občino. Po trenutno veljavnem odloku pa se je na teh območjih odmerjal nižji komunalni prispevek, kar pa zakonodaja ne dopušča več.

 

Občinska uprava odmeri komunalni prispevek samo za tisto javno infrastrukturo, na kater se objekt lahko priključi (cesta, vodovod, kanalizacija ...). Če na določenem območju npr. javne kanalizacije ni zgrajene, se  komunalni prispevek za kanalizacijo ne obračuna.

 

Vsa zbrana sredstva so namenska in se lahko namenijo samo za gradnjo komunalne infrastrukture, skladno z načrtom razvojnih programov občine. Občina Vojnik je iz proračuna za investicije v izgradnjo komunalne infrastrukture v preteklih letih namenila precej več sredstev, kot je bilo zbranih s komunalnim prispevkom, saj so potrebe in želje občanov vedno večje.

 

TABELE SO PRILOGA:

 

Tudi področje olajšav je zakonsko urejeno. Dodatne olajšave (poleg tistih, ki so zakonsko dopustne) so možne samo, če občina ves komunalni prispevek, ki ga tako izgubi preko olajšav, nadomesti iz drugih proračunskih virov. Poleg tega je treba te olajšave (lastni prihodek občine, ki ni bil realiziran) prikazati tudi v integralnem delu proračuna, kar ima lahko za dodatno posledico vpliv na višino sredstev, ki jih občina dobi od države v sklopu t. i. primerne porabe.

 

Če pa zavezanec z dokumentacijo dokaže, da je vlagal sredstva v izgradnjo gospodarske javne infrastrukture, se mu njegov vložek prizna.

 

Novo obračunavanje komunalnega prispevka se  bo začelo s 1. januarjem 2012.

 

 

Jelka Gregorc


 
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
moja-obcina.si_tabela.docx
730_moja-obcina.si_tabela.docx (19,74 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov

Bodite prvi pri oddaji mnenja.