Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 18.09.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, v Vipavski dolini in na Goriškem okoli 30 °C.
13°C | 28°C
sreda, 19.09.2018
13°C | 28°C
četrtek, 20.09.2018
13°C | 27°C
petek, 21.09.2018
12°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 22°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Digitalna Slovenija s poudarkom na občinah


OBČINSKE

| |
20.05.2016      9:13
A A

Digitalna Slovenija s poudarkom na občinah


Občina Vojnik je imela priložnost, da se je 22. aprila 2016 predstavila v Kreativnem centru Poligon v Ljubljani na srečanju z ministrom za javno upravo Borisom Koprivnikarjem in drugimi državnimi resorji pod imenom Zelena referenčna Slovenija s pametnimi skupnostmi v digitalni Evropi. Dogodek je organizirala Skupnost občin Slovenije. Po uvodnih nagovorih je srečanje potekalo v treh sklopih, v prvem so stanje, želje in potrebe na področju informacijsko-komunikacijskih tehnologij predstavile občine. Predstavila sem odhodke in izzive IKT v Občini Vojnik, osnovna izhodišča za programsko vodenje projektov, prilagojeno občinam, ter pobudo za skupno delovanje občin na področju IKT.


Občina Vojnik se je 22. aprila 2016 predstavila v Kreativnem centru Poligon v Ljubljani (Foto iz arhiva Skupnosti občin Slovenije).          .
Občina Vojnik se je 22. aprila 2016 predstavila v Kreativnem centru Poligon v Ljubljani (Foto iz arhiva Skupnosti občin ...
Deli:

V drugem sklopu sta minister in generalni direktor direktorata za informatiko s prisotnimi delila načrte in rešitve za digitalno transformacijo javne uprave. Tukaj velja poudariti prenovljeno spletno stran https://e-uprava.gov.si/, kjer lahko glede na življenjske dogodke pridobite informacije in vloge (npr. promet, delo, kmetijstvo, osebni dokumenti idr.).


V zaključnem sklopu, poimenovanem »big picture«, so k obravnavani tematiki svoje poglede dodali še Franc Matjaž Zupančič, državni sekretar Službe vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko in Marjan Turk, generalni direktor direktorata za informacijsko družbo. Poudarek je bil na pripravi razpisa za Projekt gradnja, upravljanje in vzdrževanje odprtega širokopasovnega omrežja elektronskih komunikacij v lokalni skupnosti, na katerega se bodo lahko prijavile občine za območja, kjer ne bo tržnega interesa za gradnjo. Širokopasovno omrežje je termin na področju telekomunikacij in pomeni omrežje, ki omogoča prenos večjih količin podatkov na časovno enoto. Tudi Občina Vojnik skupaj z drugimi občinami izvaja uvodne aktivnosti, da se bomo lahko prijavili na razpis, ki bo predvidoma konec tega leta.

 

Tekst in foto: Mojca Skale
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
23.09.201 | Šport
6. Vojniški krog
23.09.2018 | Družabni dogodki
Iskanje izgubljenega zlatega prstana na Lindeškem gradu
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri

Bodite prvi pri oddaji mnenja.