Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Velika pridobitev v vasi Velika Raven


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.08.2012      16:52
A A

Velika pridobitev v vasi Velika Raven


Že nekaj let je tlela želja med vaščani,da zgradimo nov rezervoar, ki bo v zasebni lasti.S tem bi bila izpolnjena tudi želja novim uporabnikom. Star rezervoar ima premajhno kapaciteto (3,7 kubikov) in načel ga je že zob časa, saj je bil zgrajen leta 1967. To nam je z veliko truda, trdega dela kljub finančni krizi in neusklajenosti med vaščani tudi uspelo.


Na sliki: Slavko Jezernik, Marija Breznik, Barbara Oblonšek, Branko Oblonšek in delavci EMPE
Na sliki: Slavko Jezernik, Marija Breznik, Barbara Oblonšek, Branko Oblonšek in delavci EMPE
Deli:

Tako smo v lanskem letu izbrali člane vodovodnega odbora, blagajnika in pridobili še nekaj vodnih dovoljen na podlagi geološkega poročila. Letos v mesecu marcu smo izbrali upravljalca zasebnega vodovoda, ki je pričel urejati dokumentacijo za izgradnjo vodovoda. V maju smo že izbrali lokacijo za nov rezervoar in izmed treh ponudnikov predračuna izbrali proizvodno in gradbeno podjetje EMPE iz Luč pod vodstvom gradb. tehn. MARIJE BREZNIK. Na začetku meseca julija smo uredili tudi pogodbo za izgradnjo rezervoarja z lastniki zemljišč, novimi in starimi uporabniki in jo tudi notarsko uverili. V istem  mesecu smo podpisali tudi pogodbo z izvajalcem in pričeli z zemeljskimi deli. Izkop za rezervoar in dovoz gramoza na gradbišče je izvedel g. MATEJ KUGLER.Rezervoar delamo v lastni režiji in večina iz lastnih sredstev. Nekaj sredstev smo pridobili od Občine Vojnik in KS Nova Cerkev.

Nov rezervoar z vstopnim jaškom že stoji, je na višini 630 m, njegova kapaciteta pa znaša 37 kubikov, kar je 10- krat več od starega. V 6 delovnih dneh smo dokončali vsa groba gradbena dela. Delali smo v izredno vročih dneh in na težko dostopnem terenu, saj je bil dostop možen le s težjimi traktorji, s katerimi smo dovažali in odvažali vso opremo in materijal.Zunanjo in notranjo izolacijo bomo naredili v mesecu septembru, nato bomo pričeli z vodovodno napeljavo.Naša želja in zastavljen cilj je, da bi do maja 2013 pritekla voda v  vsako gospodinjstvo.

Vodovodni odbor in vsi vaščani Velike Ravni se ob tem za finančno pomoč zahvaljujemo Občini Vojnik, KS Nova Cerkev in Slavku Jezerniku, ki nam vseskozi stoji ob strani, nas vzpodbuja, daje nasvete in nudi pomoč. Hvala vsem vaščanom, ki ste sodelovali pri delu na gradbišču, pri dovozu materiala,bili pripravljeni nuditi malice in hladne napitke v teh vročih dneh delavcem podjetja EMPE. Hvala tudi delavcem podjetja EMPE in vodji gradbišča MARIJI BREZNIK,ki so marljivo in odgovorno izpolnili vsa naša pričakovanja.


Ob koncu pa moram zapisati tudi to:
Posebej ponosna sem na vaščane, da smo skupaj premagali vse ovire, saj zmoremo veliko, gremo cilju naproti, kajti le v slogi je moč.

 Barbara Oblonšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.