Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

oblačno
Popoldne se bo na Primorskem in Notranjskem spet nekoliko pooblačilo. Drugod bo precej jasno, postopno se bo razkrojila megla v Prekmurju. Ponekod bo zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16°C, ponekod na vzhodu do 18, v Prekmurju okoli 6.
6°C | 12°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
2°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V krajevni praznik z novo pridobitvijo


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
30.05.2012      16:11
A A

V krajevni praznik z novo pridobitvijo


23. maj je na koledarju Frankolovčanov zapisan kot krajevni praznik. Čeprav se številne prireditve dogajajo že precej pred in še dolgo za tem datumom, se vrhunec praznovanja vsako leto zgodi v neposredni bližini tega koledarskega dne. Letošnjega smo še posebej bogato proslavili, saj so njegovo krono sestavljali: otvoritev prireditvenega paviljona, slavnostna seja Sveta KS, podelitev krajevnih priznanj in koncert domačega moškega zbora. Zakaj vse v enem samem večeru? Ker vse od naštetega pomeni nekakšen zaključek, ker en dogodek bogati drugega, ker je ta dan namenjen druženju vseh krajanov, ker ni praznika brez lepe pesmi in zato, ker je mož, ki vodi vajeti Krajevne skupnosti in Prosvetnega društva, ena in ista oseba. Več kot dovolj za prijetno doživetje, pa še bolj racionalno je, zlasti za te čase.


Deli:

Slavnostna seja Sveta KS kot inventura minule sezone

 

Prerez tribarvnice pred vhodom v novi prireditveni paviljon je bil zagotovo najpomembnejši segment letošnjega praznika. Tudi na slavnostni seji Sveta KS Frankolovo predsednik Dušan Horvat ni skrival zadovoljstva ob tej pridobitvi niti ob ostalih aktivnostih Krajevne skupnosti v minuli sezoni.

Tudi mošnja finančnih sredstev, zlasti tistih, pridobljenih na podlagi razpisov, je bila lepo napolnjena ob predpostavki, da je dotok cekinov za investicije odvisen od projektov, ne od velikosti krajevne skupnosti. Po oceni župana Bena Podergajsa smo imeli prav zaradi projektov v bližnji preteklosti (sanacija ceste v Črešnjice, čistilna naprava, prireditveni paviljon …) in urejene občinske politike kljub krčenju proračunskih financ nekakšno obdobje »debelih krav«. Pa vendar ostaja veliko potreb in želja, ki so v največji meri odvisne od denarja; najbolj skrb vzbujajoča je oskrba s pitno vodo, številne ceste čakajo novo asfaltno prevleko, šola čaka na izgradnjo igrišča, kronično nas najedata bazen in Zidanica, pa še in še …  »Težavam navkljub praznovanje ni čas za malodušje, temveč za čestitke in pohvalo tistemu, kar je dobro. Svet gre naprej in z njim tudi mi, le da so enkrat koraki daljši, drugič krajši, pomembno je, da ne stopicljamo na mestu,« so prisotni modro ugotovili ob zaključku seje.

 

Koncert Moškega pevskega zbora PD Anton Bezenšek Frankolovo

 

Moški zbor je pod vodstvom zborovodje Francija Kolarja za praznik priredil svoj redni letni koncert. V skrajšanem koncertnem programu so »Bezenškovi fantje« predstavili delo minule sezone in občinstvu znova odpeli pesmi različnih žanrov, od narodnih do umetnih, od domačih do tujih. Da pa zbranim niso prepevali samo moški, so oder odstopili tudi nežnejšemu spolu. V goste so povabili dekliški kvintet Sestrične iz Šentvida pri Grobelnem, pet mičnih deklet, ki so tudi po genih čisto prave sestrične. Dekleta so z nežnimi in čistimi vokali popestrila praznični večer, njihov nastop je prijetno del tako ušesom kot očem poslušalcev. Svojstven draž in svežino pa je pridal še vokalno-instrumentalni duet, solopevka domačinka Fides Karo in instrumentalist Davide Antonio Pio, ki sta izvedla 3 pesmi. Da so  tako domačini kot gostje svoj program odlično odpeli in odigrali, je potrdilo občinstvo, ki je od vseh nastopajočih »izprosilo« še dodatek.  

 

Priznanja sveta KS Frankolovo zaslužnim krajanom

 

»Med nami so ljudje, ki jim ni vseeno za soseda, za sokrajana, za skupnost. S svojimi deli in prijaznostjo polepšajo sedanjost nas vseh,« je med prvim in drugim delom koncerta moderatorka opisala razlog za podelitev priznanj zaslužnim krajanom, ki so jih letos prejeli:

 

Irma Blazinšek: za oživitev Turističnega društva Frankolovo, ki ga zadnja leta uspešno vodi, aktivno pa deluje v njem že skoraj dve desetletji. Pod njenim vodstvom je društvo zabeležilo vidne uspehe, pridobili so lastne prostore za delovanje, organizirajo  množične prireditve, kot sta vsakoletni novoletni pohod in cvetlični sejem, društvo je bilo partner pri izgradnji prireditvenega paviljona, v teku je ureditev Bezenškove učne poti, tudi idej za prihodnje ji ne manjka. Od mladih nog je članica cerkvenega pevskega zbora in še drugih društev v kraju. Odlikujejo jo še mnoga drobna in dobra dela, ki bogatijo naš kraj in življenje v njem.

 

Tatjana in Vlado Pečovnik: zakonca že prek 25 let skrbno upravljata cerkev sv. Trojice na Gojki. Tako kot že več rodov Tatjaninih prednikov, sta tudi ta dva skrbela za ročno zvonjenje vse do pred nekaj leti, ko so ga zamenjali z električnim. Naloga je bila zelo zahtevna, saj je bilo potrebno leto za letom, vsak dan 3-krat, točno ob uri prijeti za vrvi in zagnati zvonove. Vsa leta skrbita za urejeno notranjo in zunanjo podobo cerkve. Oba sta  tudi aktivna člana KO Združenja borcev za vrednote NOB Frankolovo, kjer Vlado opravlja funkcijo praporščaka.

 

Marjan Vranc: je aktiven član Prostovoljnega gasilskega društva Frankolovo. Z odhodom v upokojenske vrste so njegove dejavnosti postale  še aktivnejše, saj sodeluje pri vseh akcijah, od priprave pustne maske do že tradicionalne izdelave butare in pirha, postavljanja mlaja, gasilske veselice, del v gasilskem domu, itd. V zadnjem času, ko imamo v kraju probleme s pitno vodo, skoraj ni dneva, da ga ne bi srečali z avtocisterno pri dostavljanju te nujne življenjske tekočine. Sicer pa je Marjan aktiven še na drugih področjih; krajši čas je bil član domačega pevskega zbora, ob asfaltiranju ceste v Rakovo stezo je bil gonilna sila in to ostaja  tudi pri njenem vzdrževanju.

 

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo!

 

Praznično razpoloženje se je nadaljevalo še ob okusnih prigrizkih, dobri domači kapljici in nazdravljanju prazniku, nagrajencem in vsemu lepemu.

 

 

                                                                                                               Sonja Jakop
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev posthumno izdane knjige Draga Medveda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.