Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
8°C | 13°C
četrtek, 15.11.2018
5°C | 12°C
petek, 16.11.2018
3°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
0°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
-2°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Načrti Krajevne skupnosti Vojnik za leto 2017...


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
15.02.2017      17:10
A A

Načrti Krajevne skupnosti Vojnik za leto 2017


V mesecu oktobru preteklega leta smo s člani sveta pripravili načrt investicij, ki bi potrebovale investicijsko financiranje v proračunu za leto 2017.


Delo na javnih poteh (foto: Franci Kuzman)
Delo na javnih poteh (foto: Franci Kuzman)
Deli:

Vzdrževanje in asfaltiranje cest

Na našem območju imamo veliko cest, ki so potrebne vzdrževanja. Zaradi številnih drugih potrebnih investicij kar nekaj let zapored ni prišlo do uresničitve novih asfaltiranj, zato je bilo v zadnjih dveh letih namenjenih več sredstev za asfaltiranja. Tako je tudi v letošnjem proračunu za to rezerviranih 50.000 EUR. Režijski odbori bodo pravočasno obveščeni o terminu za pripravo cest pred asfaltiranjem. Zavedamo se problematike dotrajanosti in obremenjenosti nekaterih cest, zato se pripravljamo tudi na sanacije že asfaltiranih cest. Vendar zaradi omejenosti sredstev ne moremo uresničiti preplastitev celotnih tras, kar je želja številnih prebivalcev. Za vzdrževanje asfaltnih cest je v proračunu 90.000 EUR ter 17.000 EUR za vzdrževanje makadamskih cest. Kot sestavni del ceste so tudi mulde, s katerimi se poskrbi za odvodnjavanje površinske vode. Za njihovo izgradnjo je predvideno 10.000 EUR. Za ureditev križišča v Arclinu je v proračunu rezerviranih 73.000 EUR.


Zimska služba

Za delovanje zimske službe in zagotavljanje prevoznosti javnih poti je v proračunu namenjenih 21.000 EUR. Za čiščenje zasebnih poti so odgovorni lastniki zemljišč.


Dodatni prostori za nove učilnice

Zaradi povečanega vpisa otrok v OŠ Vojnik se je pojavila stiska s pomanjkanjem učilnic. Za preureditev prostorov na podstrešju OŠ Vojnik – z ureditvijo treh učilnic – je namenjenih 300.000 EUR.


Vodovodi

Na področju zagotavljanja oskrbe z vodo je 38.000 EUR, namenjenih za izgradnjo vodovoda Hrastnik in 5.000 EUR za krajši del vodovoda Razgorce.


Pokopališče Vojnik

Na pokopališču se bodo nadaljevala dela na vežici, kjer se bo gradil nadstrešek in uredil prostor za raztros pepela.


V pripravi
V pripravi je tudi projekt tematskih poti in ureditve parka ob Hudinji, kanalizacije za del Arclinske ceste, kanalizacije Lešje, ob jezeru. Opravljena pa je bila tudi predstavitev idejnega projekta pločnikov in kolesarskih stez Škofja vas–Vojnik.

Zahvala – Božični Vojnik 2016
Mesec december je v zadnjih dveh letih posebno čaroben; okrašen ne le z zunanjim sijem, ožarjen s svetlobo luči in sporočilnostjo jaslic, temveč prepreden tudi s skupnim delom številnih članov društev, družin in mnogimi posamezniki, ki mu dajejo praznični utrip, darujejo svoj čas in delo, da lahko obiskovalci užijejo čar praznikov tudi z obiskom pri nas v Vojniku. Spoštovani Beno Podergajs, Nataša Kovačič in soustvarjalci Božičnega Vojnika, hvala vam za delo, ideje in utrip čarobnega Vojnika.

Lidija Eler Jazbinšek
Foto: osebni arhiv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 121
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.