Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 20.08.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno, pihala bo šibka do zmerna burja. Drugod bo sprva pretežno oblačno, čez dan se bo delno zjasnilo. Nastale bodo še posamezne plohe. Pihal bo vzhodni do severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 23, na Primorskem do 27 stopinj C.
15°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
9°C | 25°C
torek, 22.08.2017
6°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
12°C | 27°C
četrtek, 24.08.2017
12°C | 31°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Krajevna skupnost Frankolovo


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.03.2014      15:50
A A

Krajevna skupnost Frankolovo


Izredna seja Sveta KS Frankolovo Na izredno sejo Sveta KS Frankolovo dne 17. 2. 2014 so bili vabljeni člani sveta, predsedniki društev in organizacij v kraju. Seja je bila sklicana predvsem zaradi dveh točk, ki sta bili v danem trenutku pomembni in aktualni.


Dušan Horvat, predsednik KS Frankolovo
Dušan Horvat, predsednik KS Frankolovo
Deli:

 1. Preimenovanje OŠ Frankolovo

 

Že več let je v našem kraju tlela velika želja po preimenovanju Osnovne šole Frankolovo po našem rojaku Antonu Bezenšku, ustanovitelju bolgarske in slovenske stenografije, rojaku, ki je bil rojen v Bukovju. Poleg stenografije je ustvarjal na več področjih, na kar smo Frankolovčani lahko zelo ponosni.

Rojen je bil leta 1854, zato se letos praznuje 160 let njegovega rojstva. Turistično društvo Frankolovo je uspešno kandidiralo na evropskem razpisu, zato bo letos v mesecu maju otvoritev Tončkove poti.

V sklopu tega projekta se bo našemu rojaku pred OŠ Frankolovo postavil tudi doprsni spomenik, ki bo kopija spomenika iz Bolgarije, postavljen v mestu Plovdiv. Za izdelavo spomenika je poskrbelo Prosvetno društvo Anton Bezenšek, partner v projektu, s svojimi prijatelji iz Bolgarije, ki so v rekordnem času zagotovili negativ spomenika.

Zaradi vseh naštetih dejstev so se vsi prisotni soglasno strinjali, da se prične postopek o preimenovanju OŠ Frankolovo v Osnovno šolo Antona Bezenška Frankolovo.

 

2. Pustna maska

 

Družini Boršič želimo veliko zabave ob skupni maski, ki predstavlja naš kraj na tradicionalnem pustnem karnevalu v Novi Cerkvi. Tudi letos smo izbrali aktualno temo, ki smo jo uspešno predstavili na karnevalu.

Ob tej priliki se zahvaljujem vsem, ki ste sodelovali pri pripravi maske ter sodelovali na povorki. Zahvala velja kot vrsto let do sedaj družini Železnik in družini Petrej za nesebično pomoč.

Želim si, da na tem projektu v prihodnje sodeluje več članov različnih društev in ostalih, ki so jim takšni dogodki v veselje.

 

 

 

Krajevni praznik

 

V okviru Krajevnega praznika naše Krajevne skupnosti bodo vsa društva v kraju organizirala svoje prireditve, ki so v preteklih letih bile zelo dobro organizirane in obiskane, zato tudi letos ni bojazni, da ne bo tako. Zaradi tega vas vljudno vabimo na vse prireditve, ne bo vam žal.

Letos bo osrednja prireditev v soboto, 24. maja, z otvoritvijo Tončkove poti, odkritjem doprsnega kipa Antona Bezenška pred OŠ Frankolovo, kratkim kulturnim programom, skupnim koncertom Moškega pevskega zbora Anton Bezenšek Frankolovo in mladinskega zbora iz Bolgarije ter slavnostno podelitvijo krajevnih priznanj.

 

Zimska služba

 

Letošnja sezona je bila s snežnimi padavinami precej skromna, zato pa sta žled in neugodne temperature povzročala nemalo težav za normalno prevoznost krajevnih in občinskih cest.

 

Velikokrat so bile razmere nevzdržne in težko obvladljive, zato se v imenu Sveta Krajevne skupnosti zahvaljujem vsem izvajalcem zimske službe za korektno opravljeno delo. Zahvaljujem se tudi članom PGD Frankolovo za pomoč pri odstranjevanju podrtih dreves s cestnih površin v mesecu februarju. Vam dragi krajani zahvala za potrpežljivost in strpnost, ki je v takšnih razmerah vsekakor potrebna in pričakovana.

 

Smeti na pokopališčih Frankolovo in Črešnjice

 

Upravljanje obeh pokopališč in pogrebne storitve je v naši Krajevni skupnost s koncesijsko pogodbo prevzelo podjetje RAJ, d. o. o. V želji, da ste s tem pravočasno obveščeni, je bil prispevek objavljen že koncem leta 2013.

 

Upravljavec pokopališč mora v skladu s koncesijsko pogodbo izvrševati določene naloge in obveznosti, med njimi tudi odvoz smeti. To pa ne pomeni, da je dolžan odpeljati smeti, ki jih nekateri krajani odlagajo v kontejner pri mrliški vežici ali pri drugih zabojnikih na pokopališču, ki niso nastali na pokopališču.

 

Zavedati se moramo, da je urejenost pokopališča, mrliške vežice ter okolice cerkve ogledalo vsakega kraja, zato vas prosimo, da na omenjenih mestih ne odlagate drugih odpadkov.

 

Hvala za razumevanje.

 

            Predsednik Sveta KS

             Dušan Horvat

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2017
Danes ni dogodkov.
21.08.201 | Tečaji in delavnice
TEČAJI TENISA ZA OTROKE
22.08.2017 | Ostalo
Izdelam si broško
26.08.201 | Ostalo
Pohod od kleti do kleti
26.08.2017 | Družabni dogodki
Meddruštveno gasilsko tekmovanje v Socki
26.08.2017 | Ostalo
Vojniški glasbeni večer: Jazz duo
27.08.201 | Družabni dogodki
Poletni kramarski sejem
29.08.201 | Ostalo
Strokovna ekskurzija z obiskom sejma Agra
29.08.2017 | Ostalo
Predelam si izdelek
21.08.201 | Tečaji in delavnice
TEČAJI TENISA ZA OTROKE
22.08.2017 | Ostalo
Izdelam si broško
26.08.201 | Ostalo
Pohod od kleti do kleti
26.08.2017 | Družabni dogodki
Meddruštveno gasilsko tekmovanje v Socki
26.08.2017 | Ostalo
Vojniški glasbeni večer: Jazz duo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.