Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Jutranje temperature bodo od 6 do 12 °C.
10°C | 28°C
torek, 24.04.2018
11°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
8°C | 27°C
četrtek, 26.04.2018
9°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Dejavnosti v Krajevni skupnosti Frankolovo


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
08.09.2016      20:38
A A

Dejavnosti v Krajevni skupnosti FrankolovoPolaganje asfalta na cesti v Bezenškovo Bukovje.
Polaganje asfalta na cesti v Bezenškovo Bukovje.
Deli:

Vzdrževanje asfaltnih cest

Asfaltne ceste so v KS Frankolovo na določenih odsekih v slabem stanju. Zavedati se moramo, da se je večina cest v preteklih letih do faze asfaltiranja pripravljala v okviru režijskih odborov, ki so na tem področju opravili veliko delo. Žal vse ceste niso bile pripravljene optimalno in strokovno, zato se stanje asfaltiranih cest se iz leta v leto slabša. Zaradi omenjenega položaja je nujno vsakoletno popravilo najbolj kritičnih odsekov. Tudi letos smo sanirali določene lokacije, ki so ovirale optimalno prevoznost in varnost v prometu. Vem, da moramo nekaj kritičnih odsekov še pokrpati. Sanacijo asfaltnih cest je izvajalo podjetje Remont Celje, ki je delo pridobilo na javnem razpisu.

 

Vzdrževanje makadamskih cest

V KS imamo še precej odsekov, ki nimajo asfaltne prevleke. Stroški za vzdrževanje omenjenih odsekov niso majhni, saj je večina cest v hribovitem delu.

Letos je bilo že nekaj neurij, ki je prav te cestne odseke poškodovalo v takšni meri, da so stroški vzdrževanja velikanski. Vem, da so uporabniki omenjenih cest velikokrat slabe volje, vendar je vzdrževanje takšnih odsekov brez njihovega sodelovanja nerealno.

 

Priprava in asfaltiranje novih odsekov cest

V preteklih letih smo v KS, kakor tudi v ostalih delih občine, na področju asfaltiranja novih odsekov cest izvedli manj, kot smo si želeli. Lani smo iz proračuna občine zagotovili sredstva za asfaltiranje in izvedli planirana dela. Tudi letos je zagotovljenih nekaj sredstev za ta namen. Člani Sveta KS Frankolovo smo se odločili, da sledimo načrtu, ki ga spremljamo vsa leta, s poudarkom na cestne odseke, ki nam predstavljajo največjo težavo glede vzdrževanja. Vesel sem, da so se režijski odbori, ki pripravljajo odseke za asfaltiranje, organizirali, zbrali denar, pomagali in pripravili podlago do asfaltiranja. V septembru bomo po načrtu KS asfaltirali dva kritična odseka. Prvi je od Bezenškovega Bukovja v smeri Verpet mimo Novinška do Pepejaka, drugi pa na odseku Babnik–Weissenbach v smeri zidanice. Ob izidu občinskega časopisa Ogledalo upam, da bosta oba odseka že asfaltirana. V načrtu je tudi asfaltiranje odseka povezovalne ceste med Rakovo Stezo in Stražo pri Novi Cerkvi, kjer imamo težave s pridobitvijo soglasja lastnika zemljišča. Upam, da nam bo tudi ta odsek uspelo asfaltirati skupaj s KS Nova Cerkev. V imenu Sveta KS Frankolovo se zahvaljujem vsem članom režijskih odborov na čelu z njihovimi predsedniki, krajanom, ki so pomagali pri pripravi cest ter izvajalcem del na trasi.

 

Tekst:  Dušan Horvat
Foto: Majda Kopinšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.04.2018
Danes ni dogodkov.
30.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.