Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 30°C
torek, 27.06.2017
14°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
14°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

27. tradicionalni pustni karneval


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
13.03.2014      13:23
A A

27. tradicionalni pustni karneval


V soboto, 1. marca 2014, je bil v Novi Cerkvi 27. tradicionalni pustni karneval pod vodstvom Prostovoljnega gasilskega društva Nova Cerkev in Krajevne skupnosti Nova Cerkev v sodelovanju z društvi in organizacijami, šolami, vrtci, posamezniki iz občine Vojnik in sosednjih občin Celje in Dobrna ter krajanov nekaterih zaselkov v KS Nova Cerkev.


Polžki (1. tazred POŠ Nova Cerkev)
Polžki (1. tazred POŠ Nova Cerkev)
Deli:

Priprave na karneval so se pričele že v mesecu decembru 2013 in nadaljevale v mesecu januarju 2014 z zbiranjem raznih idej, aktualnosti po svetu, državi, občini, KS in drugod.

 

V pustni povorki je sodelovalo preko 720 nastopajočih, ki so opravili ogromno prostovoljnih ur, da so pripravili vozove, avtomobile in razne maske. Karneval je kljub slabemu vremenu pritegnil številne gledalce. Na letošnjem karnevalu je sodelovalo rekordnih 52 skupin.

 

Iskrena hvala Občini Vojnik za pokroviteljstvo karnevala.

 

Hvala Godbi na pihala Nova Cerkev in Dobrna za spremljavo karnevala, Avto hiši Ro-so iz Celja za izposojo in prevoz direktorja karnevala in tehničnega direktorja karnevala. Hvala lastnikoma avtomobilov in lastniku motorja Ivanu Ravnaku iz Nove Cerkve. Hvala tudi družini Ravnak iz Nove Cerkve; Dominiku Brezovšku in Ediju Radučiču iz Ljubečne; Sandiju Legvartu iz Novak za nošenje petelina – simbola karnevala; učiteljicam in učencem POŠ Nova Cerkev, Socka, Frankolovo in Šmartno v Rožni dolini, Osnovne šole Vojnik in Frankolovo; vzgojiteljicam in otrokom Vrtca Mavrica Vojnik iz enot Nova Cerkev in Socka; ravnateljici Simoni Žnidar iz Vrtca Mavrica Vojnik s sodelavci; ravnateljici OŠ Vojnik Majdi Rojc ter vsem staršem otrok, sodelujočih na karnevalu; skupinski maski Občine Vojnik; kurentom iz Celja pod vodstvom Aleša Kmetca; Prostovoljnemu gasilskemu društvu Vojnik; Turističnemu društvu Nova Cerkev; beračem – čistilcem iz Nove Cerkve; Vinogradniškemu društvu iz Vojnika; Krajevni skupnosti Frankolovo z društvi; Davorju Goričanu iz Socke s sodelavci; Tadeju Selčanu iz Čreškove s sodelavci; Janezu Močeniku iz Socke s sodelavci; Janezu Polenšku iz Novak in Branku Marovšku iz Straže s sodelavci; Štefanu Pohajaču iz Dobrne s sodelavci; Francu Kmetecu; Športnemu društvu Nova Cerkev; Smučarskemu društvu Vizore – Felixu Skutniku in Francu Kotniku; Mladinskemu društvu Nova Cerkev, Nataliji Hudin; Kučanu – Antonu Marcenu iz Trnovelj pri Socki in Jožetu Črnoši iz Trnovelj pri Celju; mažoretkam iz Radeč; Kulturno turističnemu društvu Dedni vrh – Globoče, Jožetu Žlausu; Triu Mladi gasilci iz Nove Cerkve; Andreji Štravs in Matjažu Preložniku iz Razdelja; Društvu kmetic iz Vojnika; Titu –Ivanu Pačniku iz Čreškove.

 

Hvala članom prostovoljnih gasilskih društev iz Vojnika, Frankolovega, Nove Cerkeve, Socke, Lemberga in Dobrne za redarsko službo, vodji redarske službe Tomažu Mastnjaku, vodji razporeda povorke Ivanu Jezerniku in pomočnikom: Boštjanu Štantetu, Bogdanu Ogrizku, Mateju Jezerniku in Vikiju Ifšku. Prevoznikom Romanu Cehnerju iz Vizor, Boštjanu Štantetu iz Radelja in Sandiju Reberniku hvala  za razne opravljene prevoze; KS Nova Cerkev, Ines Novak, svetovalki za KS, za administrativno pomoč pri izvedbi pustnega karnevala.

 

Hvala Mitji in Sandiju Kovaču za odlično pripravljen golaž za pogostitev nastopajočih ter članicam in članom PGD Nova Cerkev za postrežbo nastopajočih.

 

Za izposojo varovalnih ograj pa se zahvaljujemo Združenju šoferjev in avtomehanikov iz Celja.

 

Še enkrat vsem in vsakemu posebej iskrena hvala za sodelovanje in pomoč pri izvedbi karnevala z željo, da v prihodnjem letu zopet s skupnimi močmi pripravimo 28. pustni karneval.

 

 

 

 Direktor karnevala

 Slavko Jezernik

 

Foto: M. Jambriško
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.