Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
8°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 13h
Dane popoldne bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
8°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Učna pot Antona Bezenška – Tončkova pot


KULTURA

| |
22.11.2013      16:18
A A

Učna pot Antona Bezenška – Tončkova pot


V Turističnem društvu Frankolovo smo se prijavili na razpis Društva raznolikost podeželja za ureditev učne poti Antona Bezenška in bili na razpisu uspešni.


Deli:

Namen ureditve »Učne poti Antona Bezenška« ali »Tončkove poti«, kot jo na kratko imenujemo, je odstreti tančico pozabe z njegovega dela in življenja. Bil je utemeljitelj bolgarske stenografije, poleg tega pa tudi pesnik in slavist, skratka najznamenitejši Frankolovčan. Čeprav je bil rojen v Bezenškovem Bukovju, v domačem kraju malo vemo o njem. Veliko bolj cenjen je v Bolgariji, kjer je tudi njegov grob. Pot pa odpiramo prav ob 160-letnici njegovega rojstva.

 

S Tončkovo potjo želimo udeležencem na zabaven in duhovit način približati zgodovino kraja, njegovo življenje in delo, šege in navade tukajšnjih ljudi, etnološko dediščino, kulturne znamenitosti ter živalski in rastlinski svet. »Tončkova pot« bo pripomogla k prepoznavnosti kraja in možnosti razvoja turistične ponudbe domačih pridelkov in izdelkov (muzejska dejavnost, ponudba domačih dobrot, vina – najstarejša vinska sorta – kavka, ponudba medu, kruha iz krušne peči, suhomesnatih izdelkov). Pot bo nudila tudi športne užitke, saj je precej razgibana in zelo prijetna, dolga cca. 8,5 km.

 

Pot se začne pri OŠ Frankolovo, kjer bo zanj postavljeno spominsko obeležje - spomenik. Namesto klasičnih obvestilnih tabel bodo postavljene ptičje hišice z odzivnikom. V vsaki hišici bo po 1 ptič (vrabček, sinička, vrana, golob idr.), ki bo na zabaven način pripovedoval o zgodovini kraja, o Antonu Bezenšku, zgodbah iz vsakdanjega življenja, skratka dogodkih, ki so na posamezni lokaciji zanimivi. Za označitev dreves v parku bodo postavljene nihajne gugalnice, ki bodo postavljene med dvema drevesoma. Za vse, ki bi radi uživali v senci mogočnih parkovnih dreves, pa bodo postavljene masivne lesene klopi.

S kodo QR, ki jo boste našli na tabli, pa tudi pri hišicah, boste lahko dostopali do spletne strani Turističnega društva Frankolovo, kjer boste lahko našli vse informacije o društvu in projektu. Pri vsaki hišici pa bodo na voljo tudi prospekti.

 

Menimo, da bo to lepa turistična in učna pridobitev in za kraj in tudi dostojen spomin na našega slavnega rojaka. V sodelovanju z našimi partnerji - Občino Vojnik, Prosvetnim društvom Anton Bezenšek Frankolovo, OŠ Frankolovo in Stikom Laško - predvidevamo odprtje poti v letu 2014 ob krajevnem prazniku KS Frankolovo v mesecu maju.

 

                                                                       

                                                                                    Irma Blazinšek

                                                                                    Predsednica TD Frankolovo

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.