Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
6°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Javšnik Frankolovčane »spravil v jok«


KULTURA

| |
12.03.2014      11:29
A A

Javšnik Frankolovčane »spravil v jok«


Letošnja pustna nedelja je na Frankolovo privabila številne ljubitelje narodno-zabavne glasbe, ki so se tokrat bolj kot s krofi lahko posladkali z vižami večinoma že uveljavljenih ansamblov, namesto maškar pa je za izdatno mero smeha poskrbel slovenski igralec in stand-up komedijant Matjaž Javšnik. Prireditev, ki že s svojim naslovom vabi k prijateljstvu, obiskovalcem nudi sprostitev in razvedrilo z etnično obarvano glasbo, ki po zaslugi vedno pogostejše glasbene izobrazbe instrumentalistov in pevcev dviga kakovost te glasbene zvrsti na vedno višjo raven.


*Gostje prireditve - Ansambel Veseli svatje s pevko Anito
*Gostje prireditve - Ansambel Veseli svatje s pevko Anito
Deli:

Prireditev »Ostanimo prijatelji« se je na Frankolovem že trdno zasidrala, njen organizator, Prosvetno društvo Anton Bezenšek, pa si je v dobrih dveh desetletjih tudi nabral številne organizacijske izkušnje. V narodno-zabavnih vodah je prireditev dobro poznana, in kot leto za letom zatrjujejo mnogi nastopajoči, so navdušeni tako nad njeno organizacijo kot izvedbo. Ansambli se povabilu radi odzovejo tudi zato, ker ima koncert revialni značaj (ne tekmovalnega), kar pomeni, da se glasbene skupine predstavijo s skladbami po lastnem izboru. Letošnji nastopajoči so večinoma prinesli k nam glasbo s svojega področja Slovenije. Iz Notranjske je našel pot na Frankolovo ansambel Erazem, iz Postojne so jo primahali Akordi, Gorenjski kvintet je prišel iz Begunj na Gorenjskem, Svetlin iz Moravč, Vikend iz okolice Vinske gore, Poskočni muzikanti iz Slovenske Bistrice, Unikat iz Šentjurja, Klateži pa iz sosednje Nove Cerkve. Kot gostje prireditve so nastopili Veseli svatje, hitro vzhajajoča zvezda v gorenjsko-štajerskem sestavu. Pisano množico izvajalcev koncerta je v celoto povezal velik ljubitelj in izreden poznavalec slovenske narodno-zabavne glasbene scene, Tone Vrabl.

 

Ni dvoma, da je bila publika s slišanim in videnim zelo zadovoljna, odzivna in sproščena, tudi tokrat so nastopajoči njenim zahtevam po dodatkih z veseljem ugodili. Obiskovalci so si med dveinpolurnim koncertom za krajši čas res lahko spočili ušesa od glasbenih vibracij, vendar pa so jih morali takoj še bolj našpičiti, da so lahko sledili hudomušnim umotvorom in igralskim veščinam Matjaža Javšnika. Z izvirno in originalno predstavitvijo povsem življenjskih dogodivščin je gledalce nasmejal do solz. Njegov nastop bi lahko na kratko opisali: »Orng, pa dobr!«

 

Vsak večji projekt, zlasti če je izveden na amaterski ravni, mora imeti za seboj dobro organizacijsko, pa tudi finančno podporo. In ta prireditev jo ima v zvestih donatorjih, s strani občine in v članskih vrstah društva samega, sam obisk in uspeh prireditve pa to potrjujeta.

 

                                                                                             

                                                                                                                   Sonja Jakop
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 Ni kategorije
Komemoracija v Novi Cerkvi
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 Ni kategorije
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.