Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dvajset let Emilije Kladnik Sorčan v Vojniku


KULTURA

| |
02.01.2014      20:47
A A

Dvajset let Emilije Kladnik Sorčan v Vojniku


V nedeljo, 22. 12. 2013, je prvič v novi telovadnici Osnovne šole Vojnik zazvenel lep božično-novoletni koncert. Sovpadal je z jubilejem – 20-letnico delovanja zborovodkinje Emilije Kladnik Sorčan v Vojniku.


Voščilo ravnateljice Majde Rojc ter Otroškega in Ženskega pevskega zbora OŠ Vojnik
Voščilo ravnateljice Majde Rojc ter Otroškega in Ženskega pevskega zbora OŠ Vojnik
Deli:

Nastopili so vsi zbori, ki jih vodi zborovodkinja Emilija, in sicer Otroški pevski zbor OŠ Vojnik, Mladinski pevski zbor OŠ Vojnik, Ženski pevski zbor OŠ Vojnik, Vokalna skupina Kolorina ter Moški pevski zbor KUD France Prešeren Vojnik, ki ga vodi že dvajset let. Kot gost je nastopila Vokalna skupina Glasovir iz Šentjurja, katere članica je tudi Emilija. Zbori so nastopili samostojno ali skupaj. Pesmi s praznično vsebino so čudovito zazvenele, zbudila so čustva poslušalcev, ki so se v velikem številu udeležili prireditve. Svojega prihoda v Vojnik in sodelovanja na glasbenem področju se Emilija Kladnik Sorčan spominja: »Res je, da je v decembru minilo dvajset let, kar sem prvič kot zborovodkinja moškega zbora prišla na vajo v Vojnik. A ta, na videz dolga doba je minila kakor v enem zamahu. Samo slike in posnetki povedo, koliko smo se v tem času spremnili na boljše ali na slabše, koliko smo se postarali in predvsem koliko lepih trenutkov smo preživeli skupaj. Ob koncu koncerta mi je bilo namenjenih kar nekaj izbranih besed, ki jih nisem pričakovala, saj sam dogodek ni bil organiziran s tem namenom. Naša šola namreč tradicionalno prireja vsaki dve leti podoben koncert v predbožičnem času, na katerem prepevajo otroci, v gosteh pa so večkrat tudi odrasle zasedbe. Tokrat pa je bilo res malo drugače: želeli smo preizkusiti novi prostor v telovadnici, ki se je ob primerni ozvočitvi izkazal za dovolj ustreznega za izvedbo zborovskega koncerta. Velikost prizorišča je omogočila tudi vsem, okoli dvesto nastopajočim, da so lahko v miru spremljali petje ostalih zborov, kar je bila moja dolgoletna želja. Tako se mi je uresničila zamisel, da bi vse zasedbe, s katerimi sodelujem, nastopile na skupnem koncertu. Dodana vrednost našemu srečanju je bila seveda tudi razstava vojniških likovnikov, ki so pod okriljem Turističnega društva v sodelovanju s šolo donirali slike za potrebe Šolskega sklada. Tako je imel dogodek različne razsežnosti, sama pa sem se največ posvečala izboru skladb in dramaturgiji koncerta, da bi obiskovalci odšli domov z veseljem v srcu in z občutkom, da je bilo lepo biti zraven. In če je takšen občutek preveval tudi večino nastopajočih, sem lahko maksimalno zadovoljna. Seveda se vsa moja prizadevanja na tem in vseh preteklih dogodkih ne bi mogla uresničevati, če ne bi bilo tihe, a zelo pomembne podpore sodelavcev, tako tistih, ki so na prireditvi sodelovali kot nastopajoči kot tehnični in organizacijski suport, kot tudi vseh, ki nas prihajajo vzpodbujat kot poslušalci.«

Zaradi vsega naštetega sem zadovoljna s svojo odličitvijo izpred let, da bo Vojnik postal moja poklicna destinacija, in občutek, da je moje delo v kraju cenjeno, je zame največja nagrada.

Vsak človek ima ob novem letu tudi načrte in želje. Ima jih tudi Emilija: »Sem v tisti skupini ljudi, ki puščajo v življenju tudi veliko prostora za presenečenja in nenadajane priložnosti, ki se zgodijo sproti, nepričakovano. Zato moji načrti nikoli niso zelo trdno zakovani in nespremenjlivi. Če bom ostala zdrava, moram predvsem zmerno preživeti leto 2014 – saj napovedujejo, da bo kriza še kar trajala. Zapravila bom toliko, kolikor bom zaslužila. Na posebne spremembe ne računam, upam pa, da bodo vedno pozitivne. Želim si, da prijatelji ostanemo prijatelji, da nihče, ki še ni vsega na svetu naredil, letos ne odide od nas. Če bomo ob vsem tem še kdaj dobre volje in lepo zapeli katero od novih pesmi, bo leto gotovo uspešno.«

Poleg koncerta je bila tudi otvoritev prodajne slikarske razstave vojniških amaterjev, ki so v organizaciji Turističnega društva Vojnik izkupiček namenili Šolskemu skladu OŠ Vojnik.

 

Milena Jurgec
Foto: Jure Vovk 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.