Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
16°C | 35°C
sobota, 24.06.2017
16°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
16°C
35°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Čarobno prepletanje glasbenih zvrsti


KULTURA

| |
20.10.2015      12:07
A A

Čarobno prepletanje glasbenih zvrsti


Občina Vojnik in grad Lemberg sta ob praznovanju občinskega praznika v soboto, 26. septembra 2015, na lemberškem gradu organizirala edinstven glasbeni dogodek prepletanja raznih glasbenih zvrsti. Nad prijetnim glasbenim vzdušjem v grajskih prostorih sta bila poleg obiskovalcev še posebej navdušena župan Občine Vojnik Branko Petre in lastnik gradu Lemberg Franci Zidar, ki sta v uvodu zbrane goste tudi nagovorila. Dobro razpoloženje, ki ga je s kulinaričnim razvajanjem ob zaključku še dodatno popestrilo Turistično društvo Nova Cerkev, je bilo obojestransko; ogromen aplavz nastopajočim glasbenim mojstrom na eni strani in navdušenje glasbenikov nad čarobnim prostorom na drugi z željo, da grajsko skrivnostnost še kdaj polepšajo z glasbeno zgodbo.


Čarobno prepletanje glasbenih zvrsti
Čarobno prepletanje glasbenih zvrsti
Deli:

Goran Bojčevski kvartet, ki je tokrat nastopal brez pianista Dejana Berdena, je glasbeni projekt, v katerem so moči združili sami mednarodno priznani glasbeniki z visoko izobrazbo in svetovnimi referencami. Goran Bojčevski je magisterij iz klarineta končal na slovitem salzburškem Mozarteumu z najvišjo oceno, harmonikar Tomaž Marčič je diplomiral na Visoki šoli za glasbo v Trossingenu, podiplomski študij pa končal leta 2004 na Visoki šoli za glasbo v Würzburgu. Miha Koren je kontrabas in baskitaro začel igrati na Glasbeni šoli v Velenju, kasneje pa je svojo izobrazbo nadaljeval v Gradcu, kjer je sodeloval z velikimi imeni jazz glasbe. Dejan Berden je profesor glasbe in vrhunski instrumentalist. Kvartet izvaja predvsem avtorsko glasbo Bojčevskega in tudi balkanske standarde v etno-jazz preobleki.

 

Glasbeniki vsak na svojem področju predstavljajo vrh dovršenosti, ko pa se posamezne energije zlijejo v eno samo, dobimo čisto posebno zgodbo. Zgodbo, ki dokazuje, da je prepletanje raznih glasbenih zvrsti ne zgolj mogoče, ampak čarobno.

 

Tjaša Podergajs
Foto: arhiv občine

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.