Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Spominski večer »Makalu – 40 let« z vojniškim ......


KULTURA

| |
15.01.2016      10:08
A A

Spominski večer »Makalu – 40 let« z vojniškim pridihom


Generalni konzulat Nepal v Sloveniji je v sodelovanju z Nepalsko planinsko zvezo, Planinsko zvezo Slovenije in Slovenskim planinskim muzejem v Mojstrani, 26. novembra 2015, organiziral spominski večer »Makalu – 40 let«. Prisotni so bili domala vsi še živeči člani alpinistične odprave iz leta 1975 in nekaj mlajših, ki so bili jeseni lani na nekajtedenski odpravi v Nepalu na čelu z Vikijem Grošljem.


Jože Žlaus je s sodelovanjem na prireditvi dodal pomemben delež k promociji naše občine v širšem slovenskem prostoru.
Jože Žlaus je s sodelovanjem na prireditvi dodal pomemben delež k promociji naše občine v širšem slovenskem prostoru.
Deli:

Občina Vojnik že nekaj let odlično sodeluje z nepalskim častnim konzulom Aswinom Kumar Shrestho, zato so bile kar tri glasbene skupine povabljene k sodelovanju pri oblikovanju slavnostnega programa. Nepalsko in slovensko himno so zapeli člani skupine In spiritu, pri programu sta sodelovali skupini Kitarakon in Joškova banda iz Turistično-kulturnega društva Globoče. Za dobro vzdušje po prireditvi so s svojo odlično kulinarično ponudbo poskrbeli Hilda Goršek in vojniški vinogradniki.

 

Jože Žlaus

 

Občina Vojnik se je tudi tokrat izkazala in dodala svoj delež pri organizaciji te, za slovenske planince in slovenski alpinizem, pomembne prireditve. Z velikim spoštovanjem smo ob tem dogodku čestitali nepalskemu častnemu generalnemu konzulu Aswinu Kumar Shresthi, ki je svojo energijo in organizacijo namenil vidnim slovenskim alpinistom, ki so za Nepal in nepalski alpinizem res storili marsikaj dobrega. Toda prireditev in zahvala s strani predstavnikov Nepala je bila izjemna. V Slovenskem planinskem muzeju v Mojstrani je bila ta večer zbrana večina najboljših slovenskih alpinistov in je bila zato odlična prireditev z vojniškim pridihom še toliko bolj originalna. Posebna zahvala gre Jožetu Žlausu, saj je s svojim prispevkom (tudi skupin iz naše občine) dodal pomemben delež k promociji naše občine v širšem slovenskem prostoru. Za vse, ki imajo kdaj pomisleke, ali je potrebno, da občina s svojimi skupinami nastopa na takšnih prireditvah, lahko mirno odgovorim, da se je še kako treba predstavljati in pomagati, posebno tako imenitnim ljudem, kot je častni generalni konzul, saj znajo biti tudi primerno hvaležni. Svojo hvaležnost je pokazal tudi ob obisku Božičnega Vojnika v družbi Jožeta Žlausa.


Beno Podergajs

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
03.07. - 07.07.2017 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
04.07.2017 | Ostalo
Delavnica "Poslikajmo in zasadimo si cvetlične lončke"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.