Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

delno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
6°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tematske delavnice s primeri dobrih praks


NOVICE

| |
28.01.2016      8:51
A A

Tematske delavnice s primeri dobrih praks


Vse tiste, ki nameravate sodelovati pri prijavi projektov na prvi javni poziv LAS Raznolikost podeželja, obveščamo, da bomo v februarju in marcu pripravili več tematskih delavnic, na katerih bodo vabljeni predavatelji predstavili primere dobrih praks s posameznega področja in nato v razpravi z nasveti pomagali pri pripravi osnutkov projektov. Delavnice so namenjene spodbujanju razvoja območja občin Celje, Laško, Štore in Vojnik z iskanjem razvojnih idej, ki sledijo ciljem Strategije lokalnega razvoja LAS in je za njih možno črpanje sredstev EU.Izvedbo delavnic načrtujemo ob sredah popoldne, ob 16.00 uri, v prostorih RCERO Celje.


Žetev na Žerjavovi kmetiji v Malih Dolah  (foto Štefka Marguč)
Žetev na Žerjavovi kmetiji v Malih Dolah (foto Štefka Marguč)
Deli:

Naslovi delavnic, izvajalci in predvidene vsebine:


Ekomuzeji in ohranjanje dediščine: sreda, 03. februar 2016

Doc. dr. Jože Hudales, Filozofska fakulteta

Predstavitev primerov dobrih praks (Muzej Gorenja, Muzej slovenskega premogovništva, Ekomuzej hmeljarstva in pivovarstva), predstavitev vloge ekomuzejev, spodbuda udeležencem k aktivnemu sodelovanju pri iskanju idej za primerne vsebine na področju dediščine območja LAS.

Zeliščna dediščina in Prepoznavanje ter vključevanje vsebin dostopnega turizma v projektne ideje: sreda, 02. marec 2016
Boris Kante, Zavod Gost na planoti so. p.

Predstavitev načinov organiziranosti ponudnikov, predstavitev izvedenih projektov, aktivnosti na področju zeliščarstva in možnosti sodelovanja v novi finančni perspektivi.

Prepoznavanje in vključevanje vsebin dostopnega turizma v projektne ideje

Zavod DOSTOP in Dominika Koritnik Trepel

Predstavitev potenciala razvoja območja na podlagi prednosti in priložnosti, ki jih prinaša naziv EDEN (Evropska destinacija odličnosti), predstavitev ciljnih skupin turistov, preseganje stereotipov v širši javnosti o osebah s posebnimi potrebami in predstavitev priložnosti za potencialne prijavitelje projektov.

Oblikovanje inovativnih programov in produktov čebelarskega turizma: sreda, 10. februar 2016

Tanja Arih, TA Aritours

Franci Šivic, ČZS

Pregled posebnosti in referenčnih prednosti območja ter osvetlitev strategije pridobivanja zaupanja potrošnikov v čebelje pridelke.

 

Razvoj gastronomskega turizma: sreda, 09. marec 2016

Dr. Janez Bogataj

Predstavitev pomena razvoja gastronomskega turizma za konkurenčnost celotne destinacije LAS ter postopkov priprave gastronomske piramide kot temeljnega dokumenta za oblikovanje ponudbe. Možnosti povezovanja pridelovalcev lokalnih živil in ponudnikov jedi in predstavitev oblik trženja gastronomije ter gastronomskih izdelkov ter storitev.

Podjetništvo in inovacije: sreda, 16. marec 2016

Saša Lavrič, Inkubator savinjske regije

Predstavitev možnosti razvoja podjetništva in vključitev inovacij v projekte (primeri dobrih praks). Svetovanje udeležencem in povezovanje pri razvoju idej za izvedbo projektov na področju ustvarjanja delovnih mest in inovacij.

Varstvo okolja: sreda, 17. februar 2016

Dr. Ana Vovk Korže

Predstavitev primerov dobrih praks projektov na področju varstva narave in okolja ter iskanje povezanih vsebin za pripravo projektnih idej.

 

Delavnice bodo za udeležence brezplačne, izvedene pa bodo ob zadostnem zanimanju zanje. Udeležite se jih lahko vsi, ki vas navedena tematika zanima (zeliščarji, čebelarji, gostinci, predstavniki turističnih kmetij, zavodov, podjetij, občin, zadrug, društev idr.).


Vabimo vas, da se na delavnice predhodno informativno prijavite po e-pošti na naslov

info@raznolikost-podezelja.si ali po telefonu 051 642 855. Na podlagi informativnih prijav vam bomo nato poslali vabila na delavnice z navedbo točnih terminov posameznih delavnic. 

 

Verjamemo, da boste z udeležbo na delavnicah pridobili pomembne informacije in ideje za kakovostno pripravo projektnih predlogov, ki bodo sledili vašim potrebam in ciljem Strategije lokalnega razvoja območja LAS Raznolikost podeželja. Vse informacije o delovanju LAS Raznolikost podeželja, možnostih sodelovanja na javnih pozivih LAS in pomoči pri pripravi projektnih predlogov lahko brezplačno pridobite pri vodilnem partnerju LAS. Naloge vodilnega partnerja je prevzelo podjetje Simbio d. o. o., pisarna LAS je v stavbi RCERO Celje, Bukovžlak 30, 3221 Teharje.

Kontaktni podatki:

Primož Kroflič

Telefon: 03 425 64 66, 051 642 855

E-pošta: info@raznolikost-podezelja.si  

Spletna stran: www.raznolikost-podezelja.si

 

Mag. Karmen Bračič, predsednica LAS
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
vabilopredprijavanadelavnice.docx
55514_vabilopredprijavanadelavnice.docx (114,87 KB)
PDF
vabilodelavnicezarazvojobmocjalas.pdf
55514_vabilodelavnicezarazvojobmocjalas.pdf (280,57 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.