Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
9°C
JUTRI
25°C
13°C
Oceni objavo

Čistilna akcija Čebelarskega društva Vojnik

Kot vsako leto smo vojniški čebelarji izvedli čistilno akcijo v sklopu spomladanske čistilne akcije v organizaciji občine oziroma krajevnih skupnosti. Tokrat smo okolico urejali na cvetno soboto, 23. marca 2024.

Čebelarji smo se zbrali kar ob društvenem čebelnjaku v Vojniku. Razžagali smo nekaj borov, ki nam jih je polomil sneg. Pograbili smo listje v vreče in pobrali smeti v okolici. Ker imamo že velik kup polomljenega drevja še od lanske ujme, se je ta še dodatno povečal zaradi letošnjega snegoloma. Za odvoz kupa vejevja smo prosili KS Vojnik, saj izvedba kurjenja v naravi ni varna. Čebelarke so uredile gredico medovitih rastlin in tako je dopoldne hitro minilo. Po odlični malici smo končali čistilno akcijo, ki za nas letos ni zadnja. Čakata nas še dve košnji trave, poleg tega pa želimo dokončati še delo na fontani in urediti tlak ob čebelnjaku. V dogovoru s sosednjo lovsko družino bomo odstranili še tri drevesa, ki predstavljajo nevarnost, da v močnem vetru padejo na čebelnjak.

Hvala čebelarkam in čebelarjem, ki ste se udeležili te akcije!

Tekst in foto: Martin Goleš

Oglejte si tudi