Logo MojaObčina.si

Vipava

JUTRI
19°C
3°C
PET.
19°C
4°C
4311

Predstavljamo vam goški žuželčnik

Zavetišča za žuželke so umetno narejena bivališča, ki spominjajo na hišice, nekatere ljudi celo na hotel, zato se priljubljeno imenujejo hoteli za žuželke. Naš dobrotnik je za izdelavo žuželčnika potreboval veliko ročnih spretnosti, orodja, iznajdljivosti, ustvarjalnosti in materiala. Material je našel doma (odsluženi kosi pohištva…) ali pa ga je poiskal v naravi. 

Uporabil je navrtana polena, seno, storže, bambusova stebla, skratka, kar je bilo čim bolj luknjičasto. S tem žuželčnikom, ki ga je Krajevna skupnost Goče dobila v dar, smo polepšali gredico ob poti proti Obeluncu oz. cerkvi Marije Snežne in si želimo mimoidoče spodbuditi k raziskovanju razvoja in življenja žuželk. Verjamemo, da bo nova pridobitev vzgojno delovala na otroke in seveda pomagala žuželkam pri iskanju skrivališč za razvoj, počitek, prezimovanje, saj novogradnje ne nudijo toliko možnosti, kot stari hlevi, hiše in štale. Hvaležni smo take dodatne vsebine na vasi in se zahvaljujemo za dar.

 

Anja Godnič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi