Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
torek, 22.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 32°C
petek, 26.07.2018
17°C | 33°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pipistrel tudi v Vipavi


NOVICE

| |
04.12.2017      13:47
A A

Pipistrel tudi v Vipavi


Ajdovski Pipistrel je zaradi vse večjih potreb po kompozitnih delih kupil nove proizvodne prostore v Vipavi, kjer bodo omenjene dele izdelovali sami. Kot je povedal Ivo Boscarol, bodo v novi proizvodnji zaposlili dodatnih 70 delavcev.


Deli:
Družba je kupila poslovne prostore nekdanjega podjetja Duka, velike 4500 kvadratnih metrov, kjer bodo izdelovali kompozitne dele kril in trupov letal. Trenutno dele izdeluje okrog šest dobaviteljev na Gorenjskem in v Srbiji. "Ker so potrebe prevelike smo se odločili in poiskali dodaten prostor, kjer bi jih lahko izdelovali sami. Našli smo ga v Vipavi."
Pipistrel pa se ne širi samo pri nas ampak tudi po svetu. V začetku decembra je na Kitajskem ustanovil podjetje skupaj s tamkajšnjim kitajskim partnerjem. Hkrati pa so podpisali tudi sporazum z mestom Jurong za gradnjo letalskega centra. Na leto bodo lahko izdelali več kot 500 ultralahkih letal.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!