Logo MojaObčina.si

Vipava

JUTRI
23°C
12°C
PET.
25°C
10°C
Deli
4080

Pipistrel tudi v Vipavi

Ajdovski Pipistrel je zaradi vse večjih potreb po kompozitnih delih kupil nove proizvodne prostore v Vipavi, kjer bodo omenjene dele izdelovali sami. Kot je povedal Ivo Boscarol, bodo v novi proizvodnji zaposlili dodatnih 70 delavcev.
Družba je kupila poslovne prostore nekdanjega podjetja Duka, velike 4500 kvadratnih metrov, kjer bodo izdelovali kompozitne dele kril in trupov letal. Trenutno dele izdeluje okrog šest dobaviteljev na Gorenjskem in v Srbiji. "Ker so potrebe prevelike smo se odločili in poiskali dodaten prostor, kjer bi jih lahko izdelovali sami. Našli smo ga v Vipavi."
Pipistrel pa se ne širi samo pri nas ampak tudi po svetu. V začetku decembra je na Kitajskem ustanovil podjetje skupaj s tamkajšnjim kitajskim partnerjem. Hkrati pa so podpisali tudi sporazum z mestom Jurong za gradnjo letalskega centra. Na leto bodo lahko izdelali več kot 500 ultralahkih letal.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi