Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

pretežno jasno
Sprva bo oblačno, ponekod tudi megleno. Rahel dež bo povsod ponehal. Čez dan se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 20, na Primorskem do 24 °C.
12°C | 24°C
petek, 17.10.2018
12°C | 23°C
sobota, 19.10.2018
11°C | 24°C
nedelja, 20.10.2018
9°C | 24°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pipistrel tudi v Vipavi


NOVICE

| |
04.12.2017      13:47
A A

Pipistrel tudi v Vipavi


Ajdovski Pipistrel je zaradi vse večjih potreb po kompozitnih delih kupil nove proizvodne prostore v Vipavi, kjer bodo omenjene dele izdelovali sami. Kot je povedal Ivo Boscarol, bodo v novi proizvodnji zaposlili dodatnih 70 delavcev.


Deli:
Družba je kupila poslovne prostore nekdanjega podjetja Duka, velike 4500 kvadratnih metrov, kjer bodo izdelovali kompozitne dele kril in trupov letal. Trenutno dele izdeluje okrog šest dobaviteljev na Gorenjskem in v Srbiji. "Ker so potrebe prevelike smo se odločili in poiskali dodaten prostor, kjer bi jih lahko izdelovali sami. Našli smo ga v Vipavi."
Pipistrel pa se ne širi samo pri nas ampak tudi po svetu. V začetku decembra je na Kitajskem ustanovil podjetje skupaj s tamkajšnjim kitajskim partnerjem. Hkrati pa so podpisali tudi sporazum z mestom Jurong za gradnjo letalskega centra. Na leto bodo lahko izdelali več kot 500 ultralahkih letal.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!