Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
20°C
13°C
JUTRI
19°C
12°C
4322

Obujali smo spomine na Nepal

V začetku oktobra so avlo OŠ Draga Bajca v Vipavi krasili panoji na katerih smo lahko opazovali utrinke iz potovanja Braneta Jazbarja po Himalaji. Dela v izvirni tehniki akrila na akvarelnem papirju s spiranjem pastoznih nanosov barv, so bila leta 2008 že razstavljena tudi v Etnografskem muzeju v Ljubljani, v organizaciji Republike Nepal.

Iz vsebine razstavljenih del lahko opazimo, da slikarja zanimata kulturna in naravna dediščina obiskanih dežel in njihovi prebivalci, vsekakor pa ga vodi želja po izvirnosti. Potovanje je bilo poleg razstave platen predstavljeno še v besedi, fotografiji in filmu skozi katere smo lahko spremljali njegova pot po Nepalu, potepanje po džungli Chitwan med Nepalom in Indijo ter kultura Kathmandu-ja, Bhaktapur-ja in Patan-a.

Naj zaključim z mislijo kritika Iztoka Premrova:

Neverjetno je, koliko del nastane po vsakem potovanju g. Jazbarja in kako se stopnjuje njihova intenzivnost.

Bistvena njihova vrednota je na koncu vendarle umetnikov rokopis, ki zgodbam da vidno podobo, po vsebinski plati doživeto in neposredno, po oblikovni pa izvirno, slikovito in predvsem likovno učinkovito. 
Da lahko premagaš vse napore, ki jih zahteva tako potovanje moraš imeti poleg duše tudi fizične sposobnosti.
G. Brane Jazbar je poleg tega, da je umetnik tudi športnik, kar se pri njem odlično dopolnjuje.

Želimo mu še veliko lepih potovanj in hvala za lep večer.

Mirjam Graovac

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi