Logo MojaObčina.si

Vipava

JUTRI
18°C
5°C
SOB.
19°C
5°C
4627

90 let Fani Frančiške Žvokelj z Goč

Na drugo adventno nedeljo, 8. decembra je visok življenjski jubilej praznovala najstarejša Gočanka Fani Frančiška Žvokelj. Rojena je bila v Vrhpolju, v družini s štirimi otroki. V rodni vasi je spoznala moža s katerim sta se leta 1952 poročila in preselila na Goče na kmetijo. V svojem pestrem življenju je rodila tri otroke, hčerko Marijo ter sinova Jožeta in Tomaža, na katere je vedno ponosna. Z zdravjem je kar zadovoljna. Jesen svojega življenja preživlja z družino sina Tomaža. Priučila se je za šiviljo sedaj se ukvarja z ročnimi deli in veliko ur preživi ob pletenju, še zmeraj pa poskrbi tudi za domače živali in se rada suka za štedilnikom. Vesela je kadar jo obiščejo vnuki in pravnuki. Vsako nedeljo obišče sv. mašo, če le zmore tudi med tednom. Zelo se je razveselila vseh, ki so jo obiskali  in ji prišli voščit. Fani želimo vse najboljše in še naprej tako dobrega zdravja, da bi čez deset let ponovno dvignili kozarce in nazdravili njeni stotici.

 

Anja Godnič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi