Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
31°C
20°C
JUTRI
32°C
20°C
Deli
5520

Gočanke na praznovanju dneva žena

Dan po dnevu žena, v soboto 9. marca, smo se Gočanke s šoferjem Markom odpeljale na praznovanje dneva žena. Najprej smo obiskale Prvačino in tamkajšnjo hišo Aleksandrink, ki stoji v starem delu vasi, tik ob župnijski cerkvi. V njej so prikazane posamezne zgodbe iz življenja Aleksandrink, ponazorjene s številnimi slikami in zanimivimi predmeti. Predstavnica društva za ohranjanje kulturne dediščine nam je namenila uvodni pozdrav, za kulturni program pa so poskrbele tri prijetne gospe, ki so nam uprizorile odlomke iz življenjskih zgodb Aleksandrink in mlad kitarist, ki je popestril vzdušje. Za pristno doživetje smo se še posladkale s posebnim aleksandrijskim pecivom - kekom.
Iz Prvačine smo pot nadaljevale na kmetijo Smodin z Vogrskega, kjer se ukvarjajo s pridelavo sadja v sokove. Sprejel nas je gospodar Tomaž, ki skrbi za sadovnjake. Predstavil je kmetijo in blagovno znamko sokov Smodin. Po degustaciji sokov nas je čakala še večerja na Frlanovi kmetiji na Vogrskem, kjer so nas postregli z okusno hrano. Za zabavni del večera je poskrbel ansambel Flaškon, ki igra povsod brezplačno. Po prijetnem druženju smo se polne lepih vtisov srečno vrnile domov.

Anja Godnič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi