Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
10°C | 24°C
ponedeljek, 23.04.2018
9°C | 24°C
torek, 24.04.2018
13°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 24°C
četrtek, 26.04.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Decembrski čas na programu 'Popoldan na ......


NOVICE

| |
15.01.2018      14:33
A A

Decembrski čas na programu 'Popoldan na cesti'Deli:

Decembrski čas je najlepši čas v letu. Pomen praznikov je v tem, da smo skupaj z družino in prijatelji. Tudi na našem programu se je v decembru dogajalo marsikaj. Mesec december smo pričeli z adventnimi delavnicami v Kamnjah, na Slapu in v Vrhpolju. Odziv je iz leta v leto večji, a tudi venčki so iz leta v leto lepši. Kmalu je bil tu dobri mož Sv. Miklavž, ki je naše otroke in prostovoljce obdaril. Veselje v otroških očeh je bilo v teh dneh nepopisno. Pred Božičem so naše otroke razveselili tudi skriti darovalci pri projektu Božiček za en dan. Skrbno pripravljenih daril so se otroci zelo razveselili. Hvala vsem organizatorjem te akcije. Ker se je zelo hitro bližal božični čas, smo morali biti v Vrhpolju kar pridni, saj tradicionalno že četrto leto pripravljamo Božično zgodbo. Vaje so potekale dvakrat tedensko in otroci so komaj čakali, da se pokažejo staršem v vlogi igralca. In prišel je Sveti večer. V zraku je bilo čutiti malce nervoze, predvsem pa veliko veselja, da se bo v hlevčku ponovno rodil Jezus. Dvorana v Vrhpolju je bila v hipu polna, počakali smo še našega župnika Janeza in zgodba se je lahko začela. Na začetku smo prikazali, kako je angel prišel oznanit Mariji, da bo spočela sina, nato, kako sta Marija in Jožef iskala prenočišče, nato so prišli na vrsto pastirji, ki so se po oznanjenju angela odpravili na pot. Ko so prišli pred hlevček je vsak izmed pastirjev nekaj podaril novorojenemu božjemu otroku. Zgodba se je zaključila z voščilom in vsi skupaj smo se ob petju ljudskih božičnih pesmi preselili v cerkev, kjer smo imeli sveto mašo. Jožef in Marija sta Jezusa položila v jasli, pastirčki in angeli pa so se postavili okrog cerkvenih jaslic. Vesela sem, da je bila cerkev polna otrok. Na koncu smo si vsi voščili blagoslovljene praznike in odšli blagosloviti še vsak svojo hišo. Po Božiču pa smo v Vrhpolju imeli božično novoletno delavnico, kjer smo pekli piškote. Gospod Janez nam je z veseljem odstopil kuhinjo in verjamem, da je vonj po sveže pečenih piškotih ostal v hiši še kar nekaj časa. Tudi na programu na Slapu in v Šempetru so izvajali počitniške aktivnosti za otroke. December je minil kot bi mignil, a mi pridno nadaljujemo s svojimi aktivnostmi na programu. Kaj več o tem pa v naslednjem prispevku. Vsi otroci, prostovoljci in zaposleni želimo vsem sodelavcem Karitas in vsem ljudem dobre volje veliko blagoslova pri svojem delu v letu 2018 in naprej!

Tatjana Rupnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.04.2018
Danes ni dogodkov.
25.04.2018 | Družabni dogodki
ZELEMENJAVA v Vipavi
28.04.2018 | Kultura
KONCERT DRAGA MISLEJA - MEFA
28.04.2018 | Kultura
KONCERT DRAGA MISLEJA - MEFA
25.04.2018 | Družabni dogodki
ZELEMENJAVA v Vipavi
28.04.2018 | Kultura
KONCERT DRAGA MISLEJA - MEFA
28.04.2018 | Kultura
KONCERT DRAGA MISLEJA - MEFA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.