Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
5°C | 13°C
sobota, 15.11.2018
7°C | 16°C
nedelja, 17.11.2018
5°C | 12°C
ponedeljek, 18.11.2018
3°C | 10°C
torek, 19.11.2018
3°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Teden pisanja z roko v Podnanosu in Vipavi


ŠOLSTVO

| |
10.04.2018      11:28
A A

Teden pisanja z roko v Podnanosu in VipaviFoto: Vida Trošt Vidic
Foto: Vida Trošt Vidic
Deli:

Prvošolce v Podnanosu so obiskali njihovi stari starši, Nejo pa je razveselil na delavnicah njen starejši brat! Kako prijetno je bilo skupno druženje različnih generacij, med katerim smo skupaj pisali z roko, kar je cilj slovenskega projekta, v katerem sodelujemo. Pisali smo razglednice, velikonočna voščila sorodnikom, izdelali smo spominsko knjigo z rokopisi ... Pokukali smo tudi v svet kaligrafije in pripravili razstavo izdelkov.
Ob tem dogodku smo želeli biti tudi dobrodelni. Mnogi sodelujoči so podarili pisala, barvice, flomastre … v posebno škatlo. Podarjena pisala smo predali na Karitas, oni pa jih bodo razdelili otrokom v stiski.
Petošolci v Podnanosu z razredničarko Andrejo Likar Ivanov so s tušem pisali in oblikovali napise za majčke ter pisali likovno pesem. Četrtošolci in njihova učiteljica Marija Nabergoj ter tretješolci z učiteljico Marjano Podobnik so pisali razglednice in pisma. V oddelku podaljšanega bivanja z učiteljico Mojco Benčina so učenci ustvarjali na temo Ptic.

V Vipavi so imeli kulturni dan. Šestošolci so na roko zapisali velikonočna voščila in jih okrasili. Vodila jih je Ana Kobal, profesorica zgodovine. Petošolci in šestošolci so pod vodstvom Sonje Simonič Puc poslali pismo sovrstnikom iz Nove Gorice. Pri japonskem krožku so se ukvarjali s kaligrafijo, s čopiči so pisali pismenke ter napisali pisma sovrstnikom na Japonsko.

Teden pisanja z roko je minil v zavedanju, da je ta spretnost zelo pomembna za otroke in odrasle, zato se je vredno truditi še naprej! 

Vida Trošt Vidic
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!