Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
17°C | 23°C
nedelja, 21.09.2018
15°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
12°C | 25°C
torek, 24.09.2018
16°C | 22°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
17°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Teden pisanja z roko v Podnanosu in Vipavi


ŠOLSTVO

| |
10.04.2018      11:28
A A

Teden pisanja z roko v Podnanosu in VipaviFoto: Vida Trošt Vidic
Foto: Vida Trošt Vidic
Deli:

Prvošolce v Podnanosu so obiskali njihovi stari starši, Nejo pa je razveselil na delavnicah njen starejši brat! Kako prijetno je bilo skupno druženje različnih generacij, med katerim smo skupaj pisali z roko, kar je cilj slovenskega projekta, v katerem sodelujemo. Pisali smo razglednice, velikonočna voščila sorodnikom, izdelali smo spominsko knjigo z rokopisi ... Pokukali smo tudi v svet kaligrafije in pripravili razstavo izdelkov.
Ob tem dogodku smo želeli biti tudi dobrodelni. Mnogi sodelujoči so podarili pisala, barvice, flomastre … v posebno škatlo. Podarjena pisala smo predali na Karitas, oni pa jih bodo razdelili otrokom v stiski.
Petošolci v Podnanosu z razredničarko Andrejo Likar Ivanov so s tušem pisali in oblikovali napise za majčke ter pisali likovno pesem. Četrtošolci in njihova učiteljica Marija Nabergoj ter tretješolci z učiteljico Marjano Podobnik so pisali razglednice in pisma. V oddelku podaljšanega bivanja z učiteljico Mojco Benčina so učenci ustvarjali na temo Ptic.

V Vipavi so imeli kulturni dan. Šestošolci so na roko zapisali velikonočna voščila in jih okrasili. Vodila jih je Ana Kobal, profesorica zgodovine. Petošolci in šestošolci so pod vodstvom Sonje Simonič Puc poslali pismo sovrstnikom iz Nove Gorice. Pri japonskem krožku so se ukvarjali s kaligrafijo, s čopiči so pisali pismenke ter napisali pisma sovrstnikom na Japonsko.

Teden pisanja z roko je minil v zavedanju, da je ta spretnost zelo pomembna za otroke in odrasle, zato se je vredno truditi še naprej! 

Vida Trošt Vidic
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!