Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
9°C | 21°C
petek, 25.04.2018
7°C | 25°C
sobota, 27.04.2018
11°C | 21°C
nedelja, 28.04.2018
6°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
9°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V projektu Poletavci – poletni bralci v ......


KULTURA, DOGODKI

| |
22.09.2017      14:21
A A

V projektu Poletavci – poletni bralci v izvedbi Knjižnice dr. Toneta Pretnarja sodelovali otroci iz vseh treh osnovnih šolKnjižnica dr. Toneta Pretnarja se je letos pridružila projektu Poletavci - poletni bralci
Knjižnica dr. Toneta Pretnarja se je letos pridružila projektu Poletavci - poletni bralci
Deli:

Branje nas spremlja na vsakem koraku, vsak dan moramo prebrati množico napisov, pogodb, pravil, reklam, vabil … pomembno je za (nadaljnje) učenje in učno uspešnost. Dobro usvojena tehnika branja pomeni tudi lažje učenje.  Razvijanje bralnih veščin podpiramo in nadaljujemo knjižnice in v ta namen oblikujemo najrazličnejše dejavnosti. Letos poleti je v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja 77 otrok sodelovalo v projektu Poletavci – poletni bralci. To je avtorski projekt Mestne knjižnice Ljubljana, projekt pa podpira tudi Občina Tržič, saj se zaveda pomena branja, poteguje se namreč za laskavi naziv Branju prijazna občina. Projekt so podprla tržiška podjetja: Turistično promocijski in informacijski center Tržič, Slaščičarstvo Cerkovnik, Melom d. o. o., Optika plus, Cvetličarna Danica in Elton pekarstvo in slaščičarstvo d.o.o.

Pomembno je,  da otroci  uživajo v branju zaradi lastnega interesa in radovednosti, ne pa, ker bi jih k temu vzpodbudila nagrada.  Če je veščina branja dobro razvita, nam omogoča prost dostop do vseh drugih znanj, sposobni smo se tudi ubraniti manipulacijam. Mladi danes raje posegajo po sodobnih medijih, a pri rokovanju z njimi možgani delujejo drugače kot pri branju. Z branjem otroci razvijajo veščine pozornosti, osredotočenosti, razmišljanja in presojanja. Branje ostaja eden odločilnih dejavnikov otrokove uspešnosti v šoli, ne glede na pojav novih medijev.

Še številčneje so otroci poleti brali knjige iz projekta Maček v žaklju. Čestitamo vsem.

Otroci, ki imate težave z branjem, se med šolskim letom lahko oglasite v knjižnici in vpišite v projekt Beremo s tačkami pomagačkami.

 

Sabina Šolar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
30.04.2018 | Kultura
Počitniška delavnica za otroke
05.04.2018 | Umetnost
Slikarska razstava Vinka Hlebša

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo