Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. Ponekod bo pihal severozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
13°C | 30°C
četrtek, 19.07.2018
11°C | 30°C
petek, 20.07.2018
14°C | 29°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 27°C
nedelja, 22.07.2018
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V projektu Poletavci – poletni bralci v ......


KULTURA, DOGODKI

| |
22.09.2017      14:21
A A

V projektu Poletavci – poletni bralci v izvedbi Knjižnice dr. Toneta Pretnarja sodelovali otroci iz vseh treh osnovnih šolKnjižnica dr. Toneta Pretnarja se je letos pridružila projektu Poletavci - poletni bralci
Knjižnica dr. Toneta Pretnarja se je letos pridružila projektu Poletavci - poletni bralci
Deli:

Branje nas spremlja na vsakem koraku, vsak dan moramo prebrati množico napisov, pogodb, pravil, reklam, vabil … pomembno je za (nadaljnje) učenje in učno uspešnost. Dobro usvojena tehnika branja pomeni tudi lažje učenje.  Razvijanje bralnih veščin podpiramo in nadaljujemo knjižnice in v ta namen oblikujemo najrazličnejše dejavnosti. Letos poleti je v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja 77 otrok sodelovalo v projektu Poletavci – poletni bralci. To je avtorski projekt Mestne knjižnice Ljubljana, projekt pa podpira tudi Občina Tržič, saj se zaveda pomena branja, poteguje se namreč za laskavi naziv Branju prijazna občina. Projekt so podprla tržiška podjetja: Turistično promocijski in informacijski center Tržič, Slaščičarstvo Cerkovnik, Melom d. o. o., Optika plus, Cvetličarna Danica in Elton pekarstvo in slaščičarstvo d.o.o.

Pomembno je,  da otroci  uživajo v branju zaradi lastnega interesa in radovednosti, ne pa, ker bi jih k temu vzpodbudila nagrada.  Če je veščina branja dobro razvita, nam omogoča prost dostop do vseh drugih znanj, sposobni smo se tudi ubraniti manipulacijam. Mladi danes raje posegajo po sodobnih medijih, a pri rokovanju z njimi možgani delujejo drugače kot pri branju. Z branjem otroci razvijajo veščine pozornosti, osredotočenosti, razmišljanja in presojanja. Branje ostaja eden odločilnih dejavnikov otrokove uspešnosti v šoli, ne glede na pojav novih medijev.

Še številčneje so otroci poleti brali knjige iz projekta Maček v žaklju. Čestitamo vsem.

Otroci, ki imate težave z branjem, se med šolskim letom lahko oglasite v knjižnici in vpišite v projekt Beremo s tačkami pomagačkami.

 

Sabina Šolar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA
KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA
BALOS 4
Tel:(04) 592 38 83
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.07.2018 | Tečaji in delavnice
Origami
19.07.201 | Tečaji in delavnice
Joga s Tino Grum
18.07.2018 | Tečaji in delavnice
Origami
19.07.201 | Tečaji in delavnice
Joga s Tino Grum
20.07.2018 | Kultura
Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju
21.07.201 | Šole in vrtci
(ZA OSNOVNOŠOLCE) V 48 URAH DO POLETNEGA PROJEKTA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo