Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 15°C
torek, 25.09.2018
2°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
-1°C | 15°C
četrtek, 27.09.2018
-1°C | 20°C
petek, 28.09.2018
5°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

ALPE ADRIA REGIJA DOŽIVETIJ - 155 tisoč ......


TURIZEM, GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
31.05.2017      9:51
A A

ALPE ADRIA REGIJA DOŽIVETIJ - 155 tisoč evrov za dragocene vsebine dobivamo tudi Tržičani


V projektu Alpe Adria regija doživetij se je povezalo dvanajst slovenskih in avstrijskih partnerjev in se pod vodstvom Regionalne razvojne agencije Gorenjske (BSC Kranj) prijavilo na javni razpis Programa sodelovanja Interreg V-A Slovenija-Avstrija 2014-2020 ter uspešno pridobilo sredstva Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR). Vrednost načrtovanih aktivnosti je skoraj 2,5 milijona evrov, od tega bo 85 odstotkov (2,1 milijon evrov) sofinanciranih iz sredstev ESRR, avstrijskim partnerjem bo dodatnih 10 odstotkov namenila Koroška deželna vlada.


Fotografija s srečanja slovenskih in avstrijskih partnerjev v projetku, ki je bilo 24. maja v Bodentalu
Fotografija s srečanja slovenskih in avstrijskih partnerjev v projetku, ki je bilo 24. maja v Bodentalu
Deli:

Sredstva bodo namenjena razvoju turistične ponudbe na čezmejnem območju zahodnih Karavank. To območje danes spada med turistično manj razvita. Obsega Natura 2000 območja, ima z bogato biodiverziteto številne naravne in kulturne zanimivosti, vendar pa pomanjkljivo turistično ponudbo in veliko neizkoriščenih možnosti za pohodništvo, kolesarjenje in zimske aktivnosti. Obstoječa, dobro zamišljena turistična ponudba zaradi premalo znanj in nepovezanosti deležnikov žal ne prinaša pomembnih razvojnih rezultatov. To želimo s projektom izboljšati in dvigniti kakovost ponudbe ter s tem v Karavanke privabiti večje število obiskovalcev, dolgoročno pa zagotoviti nova delovna mesta na področju turizma in v spremljajočih dejavnostih.

 

»Sto petinpetdeset tisočakov za pomembne, dragocene vsebine dobivamo tudi Tržičani,« zadovoljno pove župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. »Pridobljena sredstva iz projekta bomo namenili izboljšanju ponudbe v planinskih kočah, ki bodo dobile dodatno ponudbo za gorske kolesarje in pohodnike. Pomembno je tudi delo s turističnimi ponudniki in iskanje možnosti za kvalitetno preživljanje časa turistov pri nas v zelenih zimah. Pogovarjamo se o možnosti nakupa še ene nizko vrvne vlečnice, saj je ta prenosna, ki smo jo letos testirali pri Planinskem domu na Zelenici, svojo nalogo opravila odlično,« dodaja župan mag. Sajovic.

 

Poleg skupnih razvojnih vsebin, je Občina Tržič vključena v vse tri sklope projekta na temo pohodništva, gorskega kolesarjenja in zimskih aktivnosti. Glavni poudarek pa bo na skupni turno-kolesarski poti in ureditvi planinskih koč, na informacijskih panojih in otroškem gorskem parku ter na snežnem parku in oznakah za turno smuko.

  

Več kot polovica finančnih sredstev projekta Alpe Adria regija doživetij bo namenjena kakovostni nadgradnji infrastrukture. Pohodniki bodo imeli na voljo urejene in bolje označene planinske poti, počivališča in informacijske točke, urejene bodo pohodniške poti v dolinah. Kolesarjem bo na voljo razgledna turno-kolesarska pot, ki bo omogočala kakovostno doživetje in varno vožnjo. Nadgradila se bo ponudba planinskih koč pod Storžičem, na Kofcah, na Zelenici, pri izviru Završnice in na Golici, v Javorniškem Rovtu bo vzpostavljen gorsko-kolesarski učni center, na Jezerskem pa zimski učno-rekreacijski center.

 

Projekt se je začel izvajati maja letos in bo trajal tri leta, do aprila 2020. V njegovo izvedbo je vključenih dvanajst partnerskih organizacij: Regionalna razvojna agencija Gorenjske (BSC Kranj) kot vodilni partner, Planinska zveza Slovenije, Pohodništvo&kolesarjenje GIZ, Zavod za turizem in kulturo Žirovnica, Občine Jesenice, Tržič in Jezersko na slovenski strani ter razvojna agencija Carnica-Region Rosental, marketinška agencija Region Villach Tourismus, podjetje Umweltbüro ter Občini Šentjakob v Rožu/St. Jakob im Rosental in Podklošter/Arnoldstein na avstrijski strani.

 

Vsi si bodo prizadevali, da Karavanke postanejo regija petzvezdičnih doživetij, prepoznavna v širšem mednarodnem prostoru.

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanobcinetrzicmag.borutsajovicoprojektualpeadria.mp3
89449_izjavazupanobcinetrzicmag.borutsajovicoprojektualpeadria.mp3 (1,35 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tržič!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Začetni tečaj veščine taijiquan
29.09.2018 | Družabni dogodki
VEČER DRUŽABNIH IGER 4
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Začetni tečaj veščine taijiquan
27.09.2018 | Kultura
Ura pravljic s Kinološkim društvom Storžič
29.09.2018 | Družabni dogodki
VEČER DRUŽABNIH IGER 4
01.10. - 25.10.2018 | Šport
Vadbe za zdravje v Podljubelju. Pilates. Zdrava hrbtenica. Fit MAMI & baby

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo