Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 33 °C.
11°C | 31°C
petek, 20.07.2018
14°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
16°C | 27°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

FESTIVAL PARADIŽ Z UMETNIŠKIM PROGRAMOM ......


TURIZEM, DOGODKI, ZAVODI, UMETNOST

| |
29.08.2017      13:02
A A

FESTIVAL PARADIŽ Z UMETNIŠKIM PROGRAMOM VELIKA NOVOST V TRŽIČU


Tržič se je minuli konec tedna za dva večera spremenil v glasbeni paradiž. Tržiški muzej je z roko v roki z Romano Krajnčan pod glavnim pokroviteljstvom Občine Tržič pripravil izjemna koncertna večera z vrhunsko glasbo slovenskih izvajalcev, odlično kulinarično ponudbo in dobro obiskanostjo. Programske niti je imela v rokah znana tržiška glasbena ustvarjalka Romana Krajnčan.


Deli:

»Ko smo pripravljali Festival Paradiž smo imeli v mislih, da je njegov namen oživiti tržiško staro mestno jedro s kvalitetnimi kulturnimi dogodki, predvsem glasbenimi. S prenovljeno fužino in kovačnico Germovko smo dobili nov odličen, nekoliko nekonvencionalen prireditveni prostor, staro mestno jedro pa je s svojim ambientom najlepši prostor za glasbene prireditve. Odzivi obiskovalcev festivala potrjujejo, da Tržič potrebuje tovrstne kulturne dogodke,« je po festivalu povedala Jana Babšek, direktorica Tržiškega muzeja.

 

Prvi festivalski večer je z glasbo prežel prostore Germovke, prenovljene stare kovačnice v samem jedru tržiškega Paradiža, ki se je izkazala za čudovit prireditveni prostor. Vrhunsko glasbeno doživetje sta pripravila mlada tržiška glasbena umetnika, pianist Jure Goručan in bobnar, violončelist ter skladatelj Kristijan Krajnčan, ki sta se doslej že dodobra uveljavila v mednarodnem prostoru.  

»Na prvi pogled različna, a vendar jima je skupna srčna in virtuozna interpretacija ter velik talent. Tako smo v enem samem večeru doživeli prelivanje klasične, improvizirane, jazz in filmske glasbe,« je bila po koncertu, tako tako kot občinstvo razprodanega koncerta, navdušena Romana Krajnčan, umetniška vodja Festivala Paradiž.

V soboto pa je festivalsko podobo dobil tržiški »plac«. Že pozno popoldne je zaživela Paradiž kuhna na prostem, v kateri so za polne želodce obiskovalcev od vsepovsod poskrbeli  gostišče Karavla in Damjan Štefe s paradiž burgerjem, Mesarstvo ČADEŽ z eko kranjsko klobaso, Delikatesa FIGA iz centra Kranja,

 

Ekološka kmetija ŠLIBAR iz Kovorja s prvim bio pivom v Sloveniji, Mestna Kavarna Tržič s, Kava bar Cokla s paradiž svetlim in temnim pivom, degustirali smo štajerska vina iz Radgonskih goric.

Za glasbene sladokusce pa so poskrbeli odlični Big Band RTV Slovenija pod vodstvom dirigenta Lojzeta Krajnčana in gosta Anika Horvat ter Omar Naber, ki so prvič nastopili v Tržiču.

Nad festivalskim dogajanjem in množično obiskanostjo dogodka je bil navdušen tudi tržiški župan, mag. Borut Sajovic. »Festival Paradiž je bil izjemen glasbeni dogodek v našem kraju. Želje in potrebe nam kažejo pot.«

»Zelo me veseli, da je Tržič doživel festival, ki je s svojim umetniškim programom velika novost. Predvsem sem vesela, da so obiskovalci  tako lepo in z navdušenjem sprejeli oba koncerta,  nastopajoče in celotno dogajanje,« pravi Romana Krajnčan.

»Noro je plesati na živo glasbo, da pa ti igra najboljši slovenski orkester za ples, pa se ne zgodi vsak dan, prav zaradi njih smo se odločili, da pridemo v Tržič,« je povedal navdušen plesalec swinga iz Ljubljane.

Festivala Paradiž so omogočili: Občina Tržič, Europlakat, tržiška podjetja Elektrolift , Mali E Tiko in Kvibo ter zavarovalnica Adriatic Slovenica. Iskrena zahvala velja tudi medijskim pokroviteljem: Radiu Gorenc, Gorenjskemu glasu, Radiu Slovenija in uredništvu Tržičana.

 

  • Fotografije s Festivala Paradiž (foto: Toni Čebron)


Za dodatne informacije sta vam na voljo:

Organizacija: Jana Babšek, Tržiški muzej (T 041 622 528, jana.babsek@guest.arnes.si)

Umetniška vodja festivala: Romana Krajnčan (T 041 686 795, info@romanakr.com).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.07.201 | Tečaji in delavnice
Joga s Tino Grum
19.07.201 | Tečaji in delavnice
Joga s Tino Grum
20.07.2018 | Kultura
Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju
21.07.201 | Šole in vrtci
(ZA OSNOVNOŠOLCE) V 48 URAH DO POLETNEGA PROJEKTA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo