Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
12°C
JUTRI
23°C
16°C
Oceni objavo

Tudi košarice se pletejo na Liscu

Na željo vinogradnic in vinogradnikov smo izvedli delavnico o pletenju košaric. Članica Društva vinogradnikov »Lisec« Dobrnič Jožica Hrastar je delila njeno znanje o pletenju. Tokrat smo videli samo način izdelave, ko je Jožica v naši prisotnosti plela in vsi smo lahko tudi poskusili. Ker pa to ni bilo dovolj, da bi samostojno pleli za svoje potrebe, se bomo dobivali še večkrat, ko nam bo Jožica tudi svetovala in pomagala, dokler ne bomo osvojili tovrstnega znanja do take mere, da bomo samostojno izdelovali košarice. Po končani delavnici pa je sledilo tudi prijetno druženje.

Hvala Jožici za pripravljenost deliti znanje o pletenju košaric in naša obveza je, da bomo prenašali način izdelave košaric tudi na naše potomce.

Foto in besedilo: Anica Maraž

Oglejte si tudi