Logo MojaObčina.si
JUTRI
10°C
-3°C
ČE.
9°C
-5°C

TREBANJSKE MAŽORETE EVROPSKE PRVAKINJE!

Od 20. do 23. oktobra je v Teplicah, ki se nahajajo približno 90 km od češke prestolnice Prage, potekalo Evropsko mažoretno prvenstvo ADA cup 2022.

To je tekmovanje, ki ga organizira ADA Group (Alpe-Danube-Adria Group), mažoretna skupina, ki jo sestavljajo predstavnice treh držav: Bosne in Hercegovine, Hrvaške in Slovenije. Tekmovanje je potekalo v devetih različnih disciplinah v vseh treh starostnih kategorijah: kadetke, juniorke in seniorke. Trebanjske mažoretke so nastope opravile profesionalno in pobrale vsa zlata odličja. Pokazale in dokazale so, da zmorejo prav vse. Kot so same dejale: »Prišle. Odplesale. Zmagale.«

Dosegle so sledeče rezultate:

Skupina SENIOR 1. mesto

Skupina JUNIOR 1. mesto

Skupina KADET 1. mesto

Par SENIOR: Neja Florjančič & Neža Ceglar 2. mesto

Par JUNIOR: Karmen Prosen & Nika Gril 1. mesto

Par KADET: Pia Skol & Lara Kužnik 5. mesto

Solo KADET: Jerca Lavrič 3. mesto

V nedeljo zvečer so jim ob vrnitvi v Športnem parku Trebnje pripravili slavnostni sprejem. Poleg staršev, sorodnikov, prijateljev in navijačev jih je pričakal tudi župan Alojzij Kastelic, ki je zbrane nagovoril: »Velika zahvala mažoretkam, strokovni ekipi in trenerkam za vse uspehe in za najvišji naziv evropskih prvakinj. Verjamem, da se bo v bodoče tudi za vas v proračunu našel kak euro, da vam bo pot do uspehov še lažja. Kdo je najboljši? Trebnje.«

Svoje občutke je z zbranimi delila tudi Darja Korelec, glavna akterka, ki je leta 1995 na pobudo takratnega dirigenta godbe Igorja Teršarja in predsednika Naceta Škode prevzela vlogo mentorice in glavne vodje. »Tokrat smo pokazale in se dokazale, kaj znamo, zmoremo in dodale uspeh za naše 27-letno delo.«

Posebna zahvala gre tudi trebanjskim godbenikom, staršem, številčnim in srčnim navijačem, ki so se na prvenstvo odpravili s kar dvema avtobusoma. Tako so jim s svojo udeležbo dodali novih moči in energije, ki so jo dekleta prenesla na parket športne dvorane v Tepicah.

Kdo je najboljši? Trebnje! Kdo je najboljši? Trebanjske mažoretke!

Mojca Smolič


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi