Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
12°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

REGIJSKA TEMATSKA RAZSTAVA VELIKA ČRTA V ......


KULTURA

| |
26.10.2017      20:47
A A

REGIJSKA TEMATSKA RAZSTAVA VELIKA ČRTA V KRŠKEMDeli:

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti je v letu 2017 razpisal temo za 6. državno tematsko razstavo Velika črta. Izbrano temo je ponudil kot izziv, ki lahko ustvarjalcem razširi likovno in miselno obzorje in jih spodbudi k iskanju novih rešitev in spoznanj o možnostih ustvarjalnega izražanja. Namen regijskih tematskih razstav in državne tematske razstave je prikazati kakovostne rezultate ljubiteljske likovne ustvarjalnosti.

Na razpis Regijske tematske razstave »Velika črta« Dolenjska, Bela krajina in Posavje se je prijavilo 35 avtorjev z 39 deli. Akademski slikar Dušan Fišer je opravil izbor del in izmed prispelih 36 del 33 avtorjev je izbral 18 del. Pri izboru je upošteval razpisne kriterije: ustreznost razpisanim določilom, velikost nosilca, razmerje med linearnimi in nelinearnimi elementi, likovna dovršenost in izvirnost.

Iz območja delovanja JSKD OI Trebnje sta bili izbrani deli Metode Turk: Črno bela rapsodija in delo Nataše Zaletelj: Življenjska vez. Obe avtorici delujeta v okviru Društva likovnikov Trebnje. Čestitamo!

Otvoritev Regijske tematske razstave Velika črta je bila v Krškem, 25. oktobra 2017, ob 18. uri v Dvorani v parku. V kulturnem programu je nastopila vokalna skupina Vokalnih 5, ki deluje v okviru KD Bučka. Razstava bo na ogled do 21. novembra 2017.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje
JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje
KIdričeva 2
Tel:(07) 348 12 50
Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.