Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 30°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 30°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Leto kulture Temeniške in Mirnske doline ......


KULTURA

| |
24.10.2017      15:29
A A

Leto kulture Temeniške in Mirnske doline 2017: Gledališka predstava za otroke Anica in grozovitežIgralki Eva in Lea ob Desi Muck
Igralki Eva in Lea ob Desi Muck
Deli:


V okviru projekta Leto kulture Temeniške in Mirnske doline 2017, ki so ga župani vseh štirih občin te doline razglasili v začetku tega leta ob okroglem jubileju, 50. obletnici mednarodnega tabora likovnih samorastnikov Trebnje, se od septembra, ko smo  gostili mlado operno divo, Jerico Steklasa z Vrhovega pri Šentlovrencu, nadaljujejo dogodki pod tem sloganom.

V soboto, 21. oktobra 2017, ob 16. uri smo v Kulturnem domu Trebnje gostili predstavo  Anica in grozovitež, avtorice Dese Muck, ki živi in ustvarja v Občini Mokronog-Trebelno. Predstava, ki sta jo po uvodnem nagovoru avtorice Dese Muck odigrali mladi igralki  Eva Stražar in Lea Cok, je privabila in napolnila dvorano. Igralki sta pričarali čarobno vzdušje zgodbe, prežete s prepiri, tesnobo in sestrsko ljubeznijo, ki ju doživita 8 letna Anica in njena 12 letna sestra Mojca, ko prvič ostaneta zvečer sami doma … .

Predstavo je omogočila Občina Trebnje in polna dvorana je dokaz, da so obiskovalci vabilo in ponudbo pozitivno sprejeli.


V sklopu dogodkov v Letu kulture 2017 bomo v soorganizaciji Glasbene šole Trebnje, CIK Trebnje in JSKD OI Trebnje v soboto, 4. novembra 2017, ob 19. uri v avli CIK Trebnje gostili domače glasbenike, Družinski kvartet Strmole iz Trebnjega.

Vstop na dogodek bo prost vstopnine, kot vsi dogodki v sklopu Leta kulture 2017.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!