Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, zjutraj in dopoldne bo po nižinah tudi nekaj megle ali nizke oblačnosti. Sredi dneva in popoldne bodo nastale posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 13 °C.
0°C | 7°C
ponedeljek, 20.11.2017
-2°C | 10°C
torek, 21.11.2017
1°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 16°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

IZLET V ČRNO GORO


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
07.07.2014      12:17
A A

IZLET V ČRNO GORODeli:


Planinsko društvo Trebnje je od 22. 6. do 28. 6. 2014 organiziralo  ogled Črne Gore. Udeležilo se ga je  44 pohodnikov.

V nedeljo ob eni uri zjutraj smo z avtobusom Avtobusnega prevozništva Kastigar krenili na pot preko Hrvaške do Bosne in Hercegovine, kjer je bil v Sarajevu naš prvi daljši postanek. Ogledali smo si most Gavrila Principa, naš osrednji cilj pa je bil ogled Baščaršije  in  pokušina njenih specialitet, zlasti čevapčičev. Pot smo nadaljevali v smeri Črne Gore po slikoviti, a zelo ozki cesti kanjona reke Drine mimo Foče  do mejnega prehoda s Črno Goro Ščepanj polje. Naš cilj je bil mesto Žabljak, mesto na višini 1456m v osrčju Durmitorja na  SZ Črne Gore. Nastanili smo se v hotelu Planinka, od koder smo že v zgodnjih jutranjih urah z avtobusom krenili do Sedla na višini 1907 m. Tu je bilo naše izhodišče za pohod na Bobotov Kuk -  2523m, najvišji vrh Črne Gore. Pot je bila pestra in zaradi snega pod vrhom in mokrega kamenja precej spolzka. Kljub temu, da ni zavarovana,  smo v nekaj manj kot štirih urah osvojili vrh in se srečno vrnili na izhodišče. Tretji dan nas je čakal vzpon na Vasojevički Kom na višini 2461 m. Po slikoviti vožnji ob kanjonu reke Tare mimo Kolašina smo se z avtobusom povzpeli na planino Štavna v višini 1800m in se  odpravili na pohod. Pot je bila dokaj strma, vendar s prekrasnim razgledom na okoliške vrhove.  Presenetil nas je močan veter, zato smo planino kljub lepemu razgledu kmalu zapustili. Nepozabna pa je bila večerja na Eko Katumu Štavna, kjer nas je prijazno osebje postreglo z nacionalnimi črnogorskimi jedmi. Prenočili smo v bungalovih. Četrti dan smo skozi kanjon reke Morače krenili proti  Podgorici, glavnemu mestu Črne Gore.  Pričelo je deževati, zato se nismo prav veliko ustavljali. Povzpeli pa smo se do samostana Ostrog nad dolino reke Zete na višini 900m. To je največje svetišče v Črni Gori, vklesano v kamnito steno.  Pot smo nadaljevali v mesto Cetinje,  nekdanjo prestolnica Črne Gore. Ogledali smo si Muzej kralja Nikole in Njegošev  muzej ter se seznanili z več stoletno vladavino Črne Gore. Po zajtrku smo odpeljali  do narodnega parka Lovčen. Povzpeli smo se do Njegoševega mavzoljeja. Spustili smo se do vasi Njeguše, preizkusili znani njeguški pršut in sir ter se po ozki adrenalinski cesti s 25 ostrimi ovinki spustili proti morju v Boko Kotorsko. Ogledali smo si mesto Kotor, nato pa se odpeljali v Budvo, kjer smo v hostlu prenočili. Šesti dan smo  Črno Goro zapustili in se vračali proti domu.  Med potjo smo si ogledali še Stradun - stari del mesta Dubrovnik. V noči iz petka na soboto smo srečno prispeli v Trebnje.

Izlet je bil nepozaben, poln novih spoznanj in prijetnih doživetij. Seveda pa imata za  to največ zaslug planinska vodnika Ciril Doles in Marjan Pajk, ki se nista izkazala le kot varna in zanesljiva planinska vodnika, pač pa tudi kot dobra organizatorja in iznajdljiva turistična vodiča z bogatimi informacijami o krajih,  ki smo jih videli. Vso pohvalo za varno in zanesljivo vožnjo ter iznajdljivost  na gorskih cestah pa zaslužita tudi šoferja Rado in Ciril.

 

Marija Mežnaršič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 132
Izšla: 14.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017
Danes ni dogodkov.
20.11.2017 | Kultura
Ura pravljic
22.11.2017 | Kultura
Ura pravljic
22.11.2017 | Kultura
Ura pravljic
23.11.2017 | Kultura
Ura pravljic
20.11.2017 | Kultura
Ura pravljic
21.11.2017 | Kultura
Delavnica na Trebelnem: Vrtavke z Alenko Stražišar Lamovšek
21.11.2017 | Kultura
Ura pravljic
22.11.2017 | Kultura
Ura pravljic
22.11.2017 | Kultura
Ura pravljic

Bodite prvi pri oddaji mnenja.