Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.07.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno in vroče, občasno bo na nebu nekaj koprenaste oblačnosti. Pihal bo veter zahodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
16°C | 34°C
petek, 21.07.2017
19°C | 33°C
sobota, 22.07.2017
19°C | 36°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 36°C
ponedeljek, 24.07.2017
20°C | 34°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 14h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
16°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

OSMO MESTO ZA PROSENIKA IN EKIPO V NEMČIJI


ŠPORT, DOGODKI

| |
25.08.2014      16:51
A A

OSMO MESTO ZA PROSENIKA IN EKIPO V NEMČIJIDeli:

 

Na tretji dirki za World Endurance Championship v Nemčiji na dirkališču Motopsport Arena Oschersleben je Janez Prosenik z  Francosko ekipo Team Flembbo na Kawasakiju v kategoriji EWC zasedel 8 mesto. Z njim v ekipi sta vozila še Italijan Emiliano Bellucci in Francoz Laurent Demarey.

Vikend je bil že do samega začetka hladen, kar je napovedovalo težko in mrzlo dirko. Dirka je bila tokrat  8 urna, in prav toliko zanimivosti se nam je obetalo. Menjava dirkačev je bila na eno uro, v eni vožnji pa so odvozili približno 40 krogov.

Najprej so bili v sredo proti treningi, ter v sredo in četrtek kvalifikacije. Ekipa Team Flembbo je na kvalifikacijah zasedla 14 mesto v najmočnejši kategoriji EWC. Dirko pa je tokrat začel Italijan, kot drugi je šel na progo Francoz in kot tretji Janez. Takoj po štartu za ekipo ni kazalo ravno najboljše saj je ekipa zgubila kar nekaj mest nato pa je po prvi menjavi šlo le navzgor. Tako je ekipa počasi napredovala, menjave so bile hitre in ekipa je vozila vse bolje. Tretjo uro je šel na progo Janez in nam povrnil kar nekaj mest, saj je bil najhitrejši v ekipi z najboljšimi časi iz kvalifikacij in prav tako na dirki. Do 6 ure je bilo vse pod nadzorom, nato pa je tik po menjavi, ko je šel na progo Janez pričelo močno deževati. Po petih krogih je prišel nazaj v box na menjavo dežnih pnevmatik in tako nadaljeval naprej. Ekipa je imela še zadnjo menjavo eno uro pred koncem in s tem obdržala prednost in na koncu končala na odličnem 8 mestu.

Za ekipo YART iz Avstrije pa je prav tako vozil Slovenec Igor Jerman in z ekipo osvojil  7 mesto.

Ekipa Team Flemmbo je trenutno na lestvici na 13 mestu in ima dirko pred koncem veliko možnosti, da izboljša končni vrstni red.

Zadnja dirka za Worl Endurance Championship bo na razporedu 20. in 21 .09.2014 in sicer 24 Le Mans, katera bo zadnja in odločilna dirka v koledarju.

 

REZULTATI

EWC

1. Honda Racing 111

2. Yamaha racing GMT 94

3. Team Bolliger 8

7. YART 7

8. Flembbo 46

 

Izjava Janeza Prosenika

"Z vikendom kateri je za mano sem zelo zadovoljen, saj pred dirko nisem pričakoval tako dobrega uspeha, saj niti štartna pozicija niti časi sotekmovalcev niso bili dobri. Po tem pa se nam je v dirki obrnilo v dobro smer, menjave so bile hitre in dobro opravljene in vsi trije vozniki smo vozili zelo dobro. Prav tako sem izboljšal svoj najhitrejši krog, kar osebno zame pomeni, da napredujem in grem v pravo smer."

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 129
Izšla: 12.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.