Logo MojaObčina.si
DANES
21°C
14°C
JUTRI
21°C
9°C
Oceni objavo

DEJSTVA O TEMENICI #15

Komunalna čistilna naprava Trebnje

Čistilna naprava je naprava za čiščenje odpadne vode do te mere, da ni večškodljiva za okolje. Zmogljivost čistilne naprave se meri v populacijskih ekvivalentih (PE), ki je enota za obremenjevanje voda, kar ustreza onesnaževanju, ki ga povzroča en prebivalec na dan – ca 150 l odpadne vode / dan. Čistilna naprava Trebnje ima zmogljivost 12.000 PE. Omogoča mehansko, biološko in delno terciarno čiščenje odplak iz kanalizacijskih sistemov Trebnje in Dolenja Nemška vas. Iztok iz čistilne naprave je v reko Temenico, in sicer med 10 in 20 litrov/sekundo.

Ali veš?

Ob Dnevu Temenice – 24. 4. 2023, bo med 10. in 11. uro mogoče obiskati in spoznati Centralno čistilno napravo Trebnje ob dnevu odprtih vrat. Vabljeni!

#rusalka, #oživimoživljenjeobinvrekitemenici

 

Besedilo: Oddelek za geografijo, FF UL in Občina Trebnje

Oglejte si tudi