Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.07.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno oblačno, zjutraj pa se bo od zahoda jasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18 stopinj C.
14°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
16°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
19°C | 33°C
ponedeljek, 31.07.2017
17°C | 35°C
Opozorila
Četrtek, 27.7.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

12. kolesarska karavana »Pot prijateljstva ......


ŠPORT, DOGODKI

| |
23.06.2014      17:55
A A

12. kolesarska karavana »Pot prijateljstva Vukovar-Ljubljana«, tudi letos v mestnem parku TrebnjeDeli:

V počastitev dneva državnosti sosednjih in prijateljskih držav, Republike Slovenije in Republike Hrvaške, se vsako leto že tradicionalno odvija kolesarska »Pot prijateljstva Vukovar–Ljubljana«, ki jo organizira Zveza hrvaških društev v Sloveniji.

Kolesarska karavana Vukovar - Ljubljana, ki je dolga 500 km je bila tudi letos sestavljena iz treh etap. Prva od Vukovarja do Virovitice, druga od Virovitice do Samobora, tretja, ki je tvorila zadnji del poti, pa je tekla od Samobora do Ljubljane.

Kolesarji in med njimi tudi kar lepo število kolesark, so iz mesta Vukovar startali v četrtek, 19. junija 2014. Na poti pa se srečevali z župani in drugimi najvišjimi predstavniki mest in občin Osijek, Našice, Slatina, Virovitica, Đurđevac, Bjelovar, Vrbovec, Zagreb, Sveta Nedelja, Samobor, Sevnica, Trebnje, Grosuplje in Ljubljana.

V Trebnje so prispeli v soboto, 21. junija 2014, ob 12. uri. V mestnem parku so jih poleg župana Alojzija Kastelica in podžupana Silvestra Prparja pričakali tudi občani naše občine.

Župan jih je pozdravil in jim zaželel prijetno dobrodošlico. Izmenjali so simbolična darila, nato pa so se na njegovo povabilo po številnih prevoženih kilometrih, v visokih temperaturah nekoliko osvežili in okrepčali pri Šeligatu. Pot so nadaljevali naprej do Grosuplja in končnega cilja na Pogačarjev trgu v Ljubljani.

 Po besedah podpredsednika Zveze hrvaških društev v Sloveniji Petra Antunovića, je ta karavana pomemben prispevek k ustvarjanju še boljših prijateljskih vezi med Hrvati in Slovenci in Pot prijateljstva ima iz leta v leto večji, ne le meddržavni, ampak že evropski pomen. Tudi na ta način se kaže trdna vez med državama in ljudmi.

Res je, iskreno prijateljstvo ne poza meja, niti  ovir in zmore premagati vse, tudi nemogoče. Prepričana sem,da bo tudi ta kolesarska karavana prerasla meje nemogočega.

 

Tekst in foto:

Mojca Smolič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo občanov? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Glasilo občanov
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 129
Izšla: 12.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.