Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
7°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

PO 25-TIH LETIH SPET KRVODAJALSKA AKCIJA PRI ......


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI

| |
19.09.2012      10:11
A A

PO 25-TIH LETIH SPET KRVODAJALSKA AKCIJA PRI SVETEM ANDRAŽU


V mislih, da se čisto lahko zgodi, da bomo tudi sami ali pa kdo izmed naših najdražjih kdaj potrebovali ''vrečko'' krvi in bomo takrat zelo hvaležni, da je kdo pomislil na to, smo v OO RK Sveti Andraž organizirali in uspešno izpeljali krvodajalsko akcijo, ki je po več kot 25-tih letih ponovno potekala, lahko rečemo, kar »doma«. Doslej so namreč krvodajalci iz občine Sv. Andraž v Slov. goricah morali na odvzem krvi na Ptuj.


Odvzem krvi
Odvzem krvi
Deli:

V sredo, 12. 9. 2012, so nam v Podružnični osnovni šoli Vitomarci prijazno odstopili nekaj svojih prostorov ter se tudi nekateri izmed zaposlenih usedli na stolčke za odvzem krvi. Skupaj je tako na krvodajalsko akcijo prišlo 30 krvodajalcev, nekaj že utečenih, nekaj pa novih, kar je za nas in pa tiste, ki bodo kri potrebovali, zelo spodbudno.

Številka 30 se sliši majhna, vendar pa je naša občina po prebivalstvu ena izmed najmanjših, prav tako je akcija potekala v času trgatev in nujnih jesenskih opravil, ki jih imajo naši kmetje, nekateri redni krvodajalci. V Sloveniji namreč potrebujemo okrog 350 krvodajalcev na dan, vsakih pet minut nekdo potrebuje kri in ustrezni nadomestki za kri žal ne obstajajo. Kri je tako nenadomestljivo zdravilo, ki bolnikom omogoča ohranjanje zdravja, preprečevanje posledic in smrti. In prav tukaj, v krvodajalstvu, se vidi in čuti odsev človečnosti, prostovoljnosti in zavesti ponuditi pomoč komurkoli.

Po planu OO RK Sv. Andraž bomo v naslednjem letu organizirali dve krvodajalski akciji, spomladi in jeseni, in tudi takrat si bomo prizadevali, da akciji približamo našim krvodajalcem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.