Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
16°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
18°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
16°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Adventni čas


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
17.12.2012      8:35
A A

Adventni časDeli:

Sadjarsko vinogradniško društvo je letos izdelalo lep in velik adventni venec ter ga postavilo v našo cerkev sv.Andaža. Je pravi simbol sadjarstva in vinogradništva saj je izdelan iz rozg žlahtne vinske trte in okrašen z jabolki , grozdjem in seveda z svečami. Saj adventni čas predstavlja upanje z novim rojstvom za božič, zmago novega leta nad starim letom in vse bliže je nova rast v naravi.  V naši občini se je to praznovanje pričelo z občinskim in z farnim žegnanjem kateremu je še posebno vzdušje dal z svojim maševanjem g. nadškof ordinarij dr. Marjan Turnšek.                                                                                                                                                   

Društvo je za farno žegnanje pripravilo  poizkušnjo vin  in razstavo jabolk na veliki piramidi ob cerkvi. G. nadškof se je po maši z veseljem sprehodih še po trgu  zunaj cerkve, se z mnogimi rokoval, kaj na kratko spregovoril, g. Edi Kupčič in klučarja so se morali pošteno potruditi z odgovori na mnoga radovedna vprašanja g. nadškofa in za zaključek je pristal na skupno fotografiranje pred jabolčno piramido.  Zasluge za to ima seveda naš g. župnik Janko Babič, ki je vse to organiziral.

Na pragu   božično novoletnih praznikov pa Vam sadjarsko vinogradniško društvo želi vesele in v miru preživete Božične praznike, ter obilo zdravja, sreče,  osebnega zadovoljstva in uspeha pri delu v  NOVEM LETU  2013.

 

Ksenija Druzovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.