Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
8°C | 16°C
torek, 23.10.2017
8°C | 10°C
sreda, 24.10.2017
7°C | 15°C
četrtek, 25.10.2017
8°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
8°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Adventni čas


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
17.12.2012      8:35
A A

Adventni časDeli:

Sadjarsko vinogradniško društvo je letos izdelalo lep in velik adventni venec ter ga postavilo v našo cerkev sv.Andaža. Je pravi simbol sadjarstva in vinogradništva saj je izdelan iz rozg žlahtne vinske trte in okrašen z jabolki , grozdjem in seveda z svečami. Saj adventni čas predstavlja upanje z novim rojstvom za božič, zmago novega leta nad starim letom in vse bliže je nova rast v naravi.  V naši občini se je to praznovanje pričelo z občinskim in z farnim žegnanjem kateremu je še posebno vzdušje dal z svojim maševanjem g. nadškof ordinarij dr. Marjan Turnšek.                                                                                                                                                   

Društvo je za farno žegnanje pripravilo  poizkušnjo vin  in razstavo jabolk na veliki piramidi ob cerkvi. G. nadškof se je po maši z veseljem sprehodih še po trgu  zunaj cerkve, se z mnogimi rokoval, kaj na kratko spregovoril, g. Edi Kupčič in klučarja so se morali pošteno potruditi z odgovori na mnoga radovedna vprašanja g. nadškofa in za zaključek je pristal na skupno fotografiranje pred jabolčno piramido.  Zasluge za to ima seveda naš g. župnik Janko Babič, ki je vse to organiziral.

Na pragu   božično novoletnih praznikov pa Vam sadjarsko vinogradniško društvo želi vesele in v miru preživete Božične praznike, ter obilo zdravja, sreče,  osebnega zadovoljstva in uspeha pri delu v  NOVEM LETU  2013.

 

Ksenija Druzovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.