Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.05.2018

oblačno
Ponoči bo sprva delno jasno, v jutranjih urah pa bo oblačnost od juga spet naraščala. Zjutraj bodo ponekod na jugu možne posamezne plohe, lahko tudi zagrmi. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem okoli 15 °C.
13°C | 23°C
sreda, 23.05.2018
13°C | 26°C
četrtek, 24.05.2018
15°C | 23°C
petek, 25.05.2018
15°C | 26°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Ponovitev nove maše g. Matilda Domića


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
11.09.2017      9:09
A A

Ponovitev nove maše g. Matilda DomićaNovomašnik g. Matild Domić
Novomašnik g. Matild Domić
Deli:

Četrti letošnji novomašnik Matild Domić je bil posvečen po rokah murskosoboškega škofa g. Petra Štumpfa, 29. julija letos v župnijski cerkvi na Igu. Novomašnik  Matild in družina izhaja iz župnije Gunja na Hrvaškem. V otroštvu so se preselili  v Slovenijo, v našo Šmarsko faro; tu je Matild dokončal osnovno šolo, prav tako pa je prejel v naši župnijski cerkvi  prvo sveto Obhajilo, ter Birmo. Kasneje so se preselili z družino na  Pijavo Gorico, ki spada pod župnijo Ig.

 

Kljub deževni nedelji smo obhajali nadvse slovesno bogoslužje pri Sv. Martinu v Šmartnem. Novomašniku g. Matildu so se ob oltarni mizi pridružili tudi kaplan iz Rakovnika v Ljubljani in novomašnikov pridigar g. Jure Babnik, domači župnik g. Janez Kvaternik, ter Šmarska duhovna pomočnika g. Vinko Malovrh in g. Ciril Oražem.

Šmarsko polje duhovnih poklicev je rodovitno, zasluge zanj pa lahko pripišemo nekaj molitvam in prošnjam od tod živečega vernika, nekaj pa je tudi božjega daru. »Moja ura«, je novomašnikovo geslo; in s pridigarjem smo se vprašali: »Ali je ta ura res tako pomembna za nas?« To ni samo ura, ko pride mašnik do svoje slave, pač pa tudi, ko pridejo Božja beseda do veljave, verniki do sv. maše, tu se duhovno obogatimo, prejmemo sv. Evharistijo,… to je ura, ko prihaja Jezus med nas.  


Slovesnost so polepšale narodne noše, ubrano in mogočno petje šmarskih pevcev, pritrkovalci veliki množici Šmarskih faranov pa so se pridružili tudi Matildovi domači, prijatelji in znanci, ter sošolci in učitelji iz osnovne šole. Po končani slovesnosti je za nekaj časa celo posijalo sonce, ki je vsem nam polepšalo skupne trenutke na župnijskem dvorišču. Naj bo blagoslovljena pot in delo g. Matilda Domića.

 

Uroš Pušnik 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
USNJARSKA CESTA 6
Tel:(01) 898 73 91
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.05.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.