PRVA OSVOJENA TOČKA!

RD LL GROSIST SLOVAN : RD HERZ ŠMARTNO                    30 : 30 (16 : 13)

Ljubljana (08.09.2017) – ŠD Kodeljevo, sodnika: Aleš Vidic in David Leskovec, delegat: Ivan Kaučič.

LL Grosist Slovan:
Jugovic, Prevolnik 3, Cigale, Marinček 5, Bogdanič-Jenko 5, Marušič 3, Nunčič, Marojevič 1, Podpečan, Krivic 2, Novak 2, Fidel 3, Serdinšek-Ekart, Kaučič, Sankovič 5, Atanasov 1. Trener: Bojan Čotar.

Herz Šmartno:
M. Sadar, Strmljan 7, Ribarič 2, Kunst 5, Cirar 3, Justin 1, Bahovec 4, Muratovič, A. Sadar, Bučar, Avsec 4, Jerina, Močnik 3, Žurga, Kukovica, Dobovičnik 1. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke:
LL Grosist Slovan  2 (1), Herz Šmartno  1 (0).

Izključitve:
LL Grosist Slovan  8 minut, Herz Šmartno  8 minut.

Diskvalifikacije:

Na Kodeljevem smo spremljali razburljivo tekmo, polno preobratov. Obe ekipi sta si močno želeli prvih dveh točk, na koncu pa sta se razšli z delitvijo. V prvem delu so prvič občutneje povedli igralci RD Herz Šmartno pri rezultatu 8:11. Domača ekipa je po minuti odmora trenerja Bojana Čotarja strnila vrste ter do konca prvega polčasa uspela povesti s 16:13. V drugem delu že vodstvo 19:14, ampak se šmarska ekipa ni predala. Z odlično igro v obrambi in napadu je prednost začela kopneti, sledil je preobrat in vodstvo 25:27. Tekma je prešla v izredno razburljiv zaključek, kjer so domači uspeli ujeti Šmarčane pri 29:29 in na koncu tudi pri 30:30. Obe ekipi sta imeli tudi napad za končno zmago, a ga nista uspeli izkoristiti.