Logo MojaObčina.si
DANES
21°C
15°C
JUTRI
22°C
14°C
Oceni objavo

BLAGOSLOV TRAKTORJEV IN TRAKTORISTOV

Na velikonočni ponedeljek, 1. aprila 2024, sej je na tradicionalnem 5. Blagoslovu traktorjev in traktoristov pred šmarsko cerkvijo sv. Martina zbralo kar 80 traktorjev. Vsi bleščeči, okrašeni, tako novi kot malo manj novi, so se traktorji z njihovimi vozniki v koloni popeljali mimo cerkve, kjer jih je župnik g. Marko Mohor Stegnar vsakega posebej blagoslovil ter pot nadaljevali v Veliko Kostrevnico, kjer jih je čakal traktor "afterparty". Podeljene so bile tudi nagrade. Nagrado za najlepše okrašen traktor, katero je podaril sponzor KGZ Litija, Kmetijsko Gozdarska Zadruga Litija, zoo, si je zaslužil Erik Hauptman iz Vintarjevca, najnovejši traktor je vozil Peter Golob iz Dvora. Simbolično nagrado so prejele tudi traktoristke, katerih je bilo letos 6. Za hrano in pijačo udeležencev in obiskovalcev je poskrbel Gas bar, zabaval jih je ansambel Osvajalci. 

Dogodek je organiziral Javni zavod Bogenšperk v sodelovanju z župnijo Šmartno pri Litiji.

Oglejte si tudi