20°C
12°C

DELITEV TOČK V DVORANI PUNGRT

RD HERZ ŠMARTNO : RD RUDAR              34 : 34 (15 : 18)

Šmartno pri Litiji (06.10.2018), Dvorana Pungrt, gledalcev: 300, sodnika: Uroš Nahtigal in Brstin Kavalar, delegat: Andrej Strajnar.

Herz Šmartno:
M. Sadar (9 obramb), Je. Žižek, Ribarič 2, Cirar 4, Justin 10, Bahovec 3, Zobarič 1, Rozina, Muratovič (3 obrambe), Ju. Žižek 1, A. Sadar 6, Avsec, Jerina, Močnik 7, Kukovica (0 obramb), Žurga. Trener: Filip Gradišek.

Rudar: Škrabar (0 obramb), Polanec 2, Sendelbah 4, Kozinc 2, Novak 7, Kavčič, Kocijančič 2, Radulovič (3 obrambe), Hočevar 8, Bučar 1, Krajnc (7 obramb), Deković, Žagar, Setnikar 1, Sitar 5, Kozole 2. Trener: Jaka Keše.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 7 (6), Rudar 3 (3).

Izključitve: Herz Šmartno 8 minut, Rudar 12 minut.

Diskvalifikacije: Benjamin Cirar (Herz Šmartno) 22. minuta – rdeč karton

V Šmartnem smo spremljali zanimivo tekmo polno preobratov. V prvem polčasu je bila tekma povsem izenačena. Pri šmarski ekipi se je že kmalu po začetku tekme poškodoval Jaka Avsec. Domača ekipa je vodila večino časa, saj je igrala nekoliko bolje. V 22. minuti je domači igralec Benjamin Cirar zaradi grobega prekrška dobil rdeči karton, kar je gostujoča ekipa izkoristila in povedla ob polčasu z 15:18. V drugem delu so gostje nadaljevali z dobro igro in povedli že z 20:25. V domačih vratih je v tem obdobju vse bolje branil Maks Sadar, ki je nato obranil nekaj pomembnih strelov in prednost gostov se je pričela manjšati. Domača ekipa je z odlično igro naredila delni rezultat 6:0 in povedla z 26:25. Domača igra je bila vse bolj kombinatorna, tudi v obrambi bolj borbena in prišlo je vodsto za tri zadetke, pri 33:30 in 34:31. Veliko je bilo priložnosti tudi za povišanje razlike, a so vztrajni gostje izkoristili napake domačih in prišli do izenačnenja pri 34:34. Domača ekipa je imela še eno priložnost za zmago, a zadetka ni dosegla. Na koncu delitev točk, vendar bi se lahko tekma obrnila tako na eno kot na drugo stran.