24°C

ZMAGA GOSTOV V KONČNICI TEKME

RD HERZ ŠMARTNO : RK SLOVENJ GRADEC 2011                  29 : 34 (18 : 17)

Šmartno pri Litiji (15.12.2018), Dvorana Pungrt, gledalcev: 150, sodnika: Aleš Vidic in David Leskovec, delegat: Janko Požežnik.

Herz Šmartno:
M. Sadar (3 obrambe), Je. Žižek, Ribarič 3, Justin 5, Bahovec 2, Zobarič, Rozina 3, Muratovič (0 obramb), Ju. Žižek, A. Sadar 4, Bučar, Avsec 6, Jerina 1, Kukovica (3 obrambe), Žurga 5. Trener: Filip Gradišek.

Slovenj Gradec 2011: Orter 2, Cvetko 5, Bulovič 2, An. Yankovskyy, Pajt 6, Turinski (0 obramb), Kresnik, Humek (12 obramb), Podstenšek, Šiljeg, Lesjak 4, Jagodič, Šol 10, Poklič 5, Dujmovič, Al. Yankovskyy. Trener: Slavko Ivezič.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 6 (3), Slovenj Gradec 2011 1 (1).

Izključitve: Herz Šmartno 6 minut, Slovenj Gradec 2011 8 minut.

Diskvalifikacije:

Gostje so pričeli bolje in kmalu povedli z 6:11. Domači so se po minuti odmora domačega trenerja Filipa Gradiška le zbrali in začeli igrati precej bolje. Pri 13:13 smo že videli izenačenje, nato pa so do konca prvega polčasa domači uspeli povesti z 18:17. V drugem delu izenačeno nadaljevanje, napeto tekmo smo gledali do rezultata 27:27. V zadnjih desetih minutah pa so gostje uspeli izkoristiti nekaj domačih napak in zmagati. Pri domačih se je poznala poškodba Jake Avsca v drugem polčasu, za goste pa je bil eden ključnih mož Žan Šol, ki se je nekaj dni pred tekmo vrnil v domači klub.