Logo MojaObčina.si
DANES
14°C
4°C
JUTRI
15°C
4°C
Oceni objavo

STO let BLANKE GRBAC

Človek je srečen, če mu je dano dočakati sto let. Dočakati sto let pa je velika čast in ponos. Zato so posebno ponosni na svojo dolgoletno članico, Konjičanko, Blanko Grbac tudi v Območnem društvu invalidov Dravinjske doline.  Predstavniki društva ODI so jo ob okroglem jubileju,  njenem stotem rojstnem dnevu obiskali ter ji iskreno voščili.  

Kot mlada deklica je iz rodne Češke z družino prišla v Maribor, kjer se je šolala, med vojno bila izseljena v Srbijo, spoznala moža, Primorca, se zaposlila in si ustvarila družino v Slovenskih Konjicah. Z možem sta vzgojila sina Marjana in hčerko Darjo. Že 45 let v pokoju uživa sadove svojega dela.. Rada gleda televizijo, in brez očal prečita časopis.  Kljub letom navkljub ima Blanka lepo življenje. V Škalcah živi z družino hčerke Darje, ki zanjo vzorno in čuteče skrbi.  (M. R.)

Oglejte si tudi