Na pobudo slovensko srbsko kulturno humanitarnega društva SREČANJE – SRETENJE, ki že nekaj časa medkulturno sodeluje z Osnovno Šolo Sveti Sava iz Aranđelovca in na povabilo ravnatelja šole Zorana Radovanovića in Društva Narodne tradicije Šamot, smo predstavniki društva SSKHD SREČANJE – SRETENJE iz Slovenskih Konjic, med 7. In 10. majem letos, obiskali mesto Aranđelovac v Srbiji, kjer nas je čakala topla dobrodošlica.
V Aranđelovcu smo člani društva pripravili že peto tradicionalno prireditev EN SVET, ENE SANJE, tokrat smo gostovali na dveh lokacijah.
Prireditvi sta bili izvedeni v petek 8. Maja, v dvorani Društva za negovanje tradicije Šamot in v soboto 9. Maja v avli OŠ SVETI SAVA.
Prireditvi sta namenjeni vzpostavljanju stikov in povezovanju Srbske diaspore z matico in tudi poglabljanju zaupanja med Slovenci in Srbi. Obiskovalcem smo predstavili najnovejše dosežke članov društva SREČANJE, ki so nastali v obdobju med letoma 2014 in 2015, predstavili smo tudi kulturno in turistično podobo mesta Slovenske Konjice. Obe prireditvi sta bili dobro obiskani, obiskovalce pa je še posebej navdušila foto predstavitev mesta Slovenske Konjice.
Člani folklorne skupine društva Šamot so nam na trgu pred občino pripravili čudovit sprejem.
Povabili so nas na ogled priznane vinske kleti Aleksandrović kjer smo se dogovarjali o možnostih povezovanja njihove kleti z vinogradniki iz Slovenskih Konjic in o nadaljnjih možnostih sodelovanja in povezovanja na področju kulture, turizma in podjetništva.
Ob tej priložnosti smo direktorju OŠ Sveti Sava poklonili sliko, veduto Slovenske Konjice, Milana Lamovca-Didija.
V Slovenijo smo se vrnili polni vtisov in odločeni, da se prihodnje leto znova vrnemo v gostoljubni Aranđelovac.
Peto tradicionalno prireditev EN SVET, ENE SANJE, je sofinancirala UPRAVA ZA SARADNJU S DIASPOROM I SRBIMA U REGIONU-Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije.
Za SSKHD SREČANJE,
Metka Obrul




