Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
15°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razstava UJETI V ČASU


A A

Razstava UJETI V ČASUDeli:

Ujeti v času

 

V Galeriji Riemer je še vedno na ogled razstava slik slikarja Franca Lesjaka iz Velenja.

Razstavo je organiziralo Slovensko srbsko kulturno humanitarno društvo Srečanje iz Slovenskih Konjic, v soorganizaciji s Splošno knjižnico in TIC-em Slov. Konjice.

 

Avto, tisti dober, najboljši z močjo velikega števila konjev in predvsem tisti,  ki je boljši kot je sosedov,  je še vedno za statusni simbol. Je to zgolj stereotip ali še ena kruta resnica o Slovencih.

Franca Lesjaka lahko primerjamo z Antonom Codellijem. Da, tistim Codedllijem, ki je pripeljal na področje današnje Slovenije prvi avtomobil, ki je bil znamke Benz-Comfortable.  Če je slednji zaradi prevelike igralniške žilice svojo »veliko ljubezen zapravil«, pa jo Franc, ki je podobe naslikanih avtomobilov prenesel na platno,  neguje in nas s svojimi podobami jeklenih konjičkov »zaziblje« v preteklost. Prav po filmsko se z njimi popeljemo po ameriški Route 66.  Je eden prvih, ki je v likovno izražanje članov šaleškega likovnega društva vnesel podobe avtomobilov, postavljenih v prvi plan.  Za avtomobile, ki nam jih predstavlja na svojih slikah Franc Lesjak, lahko govorimo o časih, ko je avto res služil svojemu namenu. Ko je avto služil človeku in ne obratno.

Na tokratni razstavi je na ogled postavljenih 22 likovnih del – 22 avtomobilov različnih znamk, postavljenih v različna naravna okolja. Na nekatere so lastniki že pozabili in zob časa ali rja sta že spremenila njihovo podobo.

Franc Lesjak je imel svojo prvo razstavo leta 1978 v Gorenju. Čopiči in barve ga spremljajo že skoraj celo življenje, avtomobili že od mladih nog. Sodeloval je na številnih ex-temporih širom po Sloveniji.

V svoji garaži ima samo en avto. Zbirka njegovih avtomobilčkov, ki krasijo domačo vitrino, pa šteje več kot 100 primerkov različni znamk.

Razstavo si je možno ogledati do 15. Junija.

 

za SSKHD SREČANJE,

Metka Obrul
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
TATTENBACHOVA ULICA 5 C
Tel:041 928 361
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.06.2017
Danes ni dogodkov.
30.06.2017 | Kultura
14. festival Pranger
02.07.2017 | Šport
4. Uniorjev tek na Rogli
30.06.2017 | Kultura
14. festival Pranger
02.07.2017 | Šport
4. Uniorjev tek na Rogli

Bodite prvi pri oddaji mnenja.