Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

JUTRI
23°C
7°C
PET.
24°C
4°C
Deli
3348

Ločani kolesarili do Kumrovca

Dan mladosti, ki ga obeležujemo 25. maja, so Loški planinci praznovali tako, kot se spodobi, v rojstnem kraju Josipa Broza – Tita, v Kumrovcu. Vsako leto se tam odvija slovesnost, ki je po poročanju medijev, letos bila rekordna, kar se tiče obiska. Po neuradnih podatkih naj bi ta čudoviti kraj obiskalo krepko čez deset tisoč ljudi. In med njimi so bili tudi Loški planinci, ki pa tokrat niso hodili, kot to počnejo običajno, ampak so se s kolesi iz odpravili iz Loč do Kumrovca in nazaj. Sedemnajst pogumnih kolesarjev se je podalo na to delno zahtevno, dobrih 90 kilometrov dolgo pot, ki vodi večinoma po urejenih kolesarskih stezah, delno pa tudi po stranskih in glavnih cestah. Že v zgodnjem jutru jih je pozdravilo toplo sonce, jih grelo vse do povratka do Pečice, kjer pa jih je malo namočila ploha, ki se je razbesnela nad njimi. Ampak, ker so planinci bolj trmaste narave, jih ta ploha ni ustavila in so urno in hrabro premagali še zadnji vzpon čez Pečico, ter nadaljevali pot proti Ločam. Seveda pa zato, da nebi kolesarji omagali na poti, je prvo poskrbel za okrepčilo član PD Loče, Vojko Volavšek, ki je v Aqualuni, v njihovem vikendu, ponudil narezek in slane prigrizke, na koncu kolesarjenja, na Mlačah, pa je kolesarje pričakal še pravi piknik, ki ga je pripravila družina GOŠNIK. Seveda bi izkoristili tole priložnost in se vsem zahvalili za podporo in okrepčila, ki so bila ponujena ob tej čudoviti dogodivščini. Po pojedenih dobrotah, so se polni dobre volje, pozitivne energije in veseli, da so premagali pot brez težav, skupaj odločili, da naslednje leto stvar ponovijo, seveda z upanjem, da se bo število udeležencev vsaj podvojilo. 

 

Lp. Marjan Marzidošek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi