Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
4°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 7°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Konji ponovno povezali Konjice in Tolfo


TURIZEM, OBČINSKE, DOGODKI, EVROPSKI PROJEKTI, UMETNOST

| |
10.09.2015      15:37
A A

Konji ponovno povezali Konjice in Tolfo


Obisk konjiške delegacije v prijateljskem mestu Tolfa je tokrat sovpadel z enim njihovih največjih tradicionalnih dogodkov, Drappo dei Comuni (Zastava mesta).


Delegacija Slovenskih Konjic in Biograda na Moru z županom Tolfe po ogledu dirk in prijateljski izmenjavi daril. (Od leve: Ervin Jančič - predsednik TD Slovenske Konjice, Alessandro Battilochio - nekdanji župan Tolfe in poslanec v EP, Tjaša Kangler – vodja TIC Slovenske Konjice, predstavnice Biograda na Moru, Luigi Landi, župan Tolfe, Mateja Smolar Tič – Gimnazija Slovenske Konjice, Peter Koren – podžupan občine Slovenske Konjice)
Delegacija Slovenskih Konjic in Biograda na Moru z županom Tolfe po ogledu dirk in prijateljski izmenjavi daril. (Od lev...
Deli:

V nedeljo, 6. septembra, je v slikoviti rimski provinci Tolfa, v samem mestnem jedru potekal edinstven dogodek -  konjske dirke za osvojitev zastave mesta, Drappo dei Comuni, letos že osme po vrsti. Gre za oživljanje stare tradicije konjskih dirk imenovanih Tolfetani, ki so v preteklosti potekale po gorah v okolici Tolfe in so okronale praznovanje v čast zavetniku mesta, svetemu Egidiju. Tokrat se je mesto že osmič zapored čez noč prelevilo v pravo konjsko dirkališče, pri čemer so sodelovali številni prostovoljci, domačini, gospodarstveniki in celotna lokalna skupnost. V dirki se je tokrat preskusilo 10 najboljših konj iz celotne regije Lazio, ki so tekli po 450 m dolgi trasi glavne ulice Via Roma in se borili za prestižno nagrado – zastavo mesta, ki jo je posebej za to priložnost izdelala umetnica Roberta Spadoni.  Pri tem jih je spremljalo bučno navijanje domačinov in obiskovalcev, ki so tekmo spremljali bodisi izza varnostne ograje, bodisi z balkonov svojih stanovanj ter uživali v predstavi oživljanja stare tradicije v centru mesta. Na ulicah Tolfe je moč srečati številne trgovine z usnjenimi izdelki, s poudarkom na konjski opremi, saj mesto diha s konjsko in usnjarsko tradicijo.

 

Župan mesta Tolfa, Luigi Landi je skupaj s svojimi sodelavci konjiški delegaciji, na čelu s podžupanom, Petrom Korenom, izkazal izjemno gostoljubnost in izrazil zadovoljstvo nad dosedanjimi skupaj izpeljanimi uspešnimi projekti. Poleg dolgoletnega prijateljstva z Biogradom na Moru, s katerim je občina Tolfa tudi uradno pobratena, konjev in usnjarske tradicije, so nas v preteklih letih povezali tudi evropski projekti, saj smo bili Konjičani s skupino umetnikov del festivala uličnih umetnosti Tolfarte 2013, delegacija iz Tolfe pa del našega uspešnega projekta Evropsko državljanstvo in sodelovanje državljanov v lokalni skupnosti, v okviru katerega so se udeležili tudi odprtja prenovljenega trga in Naznanitve trgatve 2013. Leto kasneje so plesalke iz Tolfe na Naznanitev trgatve prinesle slikovite italijanske plese in ritme. Sicer pa se lahko v dobrih štirih letih sodelovanja pohvalimo tudi z dvema udeležbama na velikem filmskem festivalu, ki vsako leto poteka v Tolfi, ter z nekaj projekti, ki smo jih izvedli v sodelovanju z Biogradom na Moru. 

Mesti imata ogromen potencial za nadaljnje sodelovanje. Tokratni obisk je konjiška delegacija izkoristila za vzpostavljanje novih povezav med srednjimi šolami, ki bi pomenile nadaljnjo krepitev in razvoj sodelovanja med mestoma, ter pogovore o morebitnih nadaljnjih skupnih projektih. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TIC SLOVENSKE KONJICE
TIC SLOVENSKE KONJICE
Stari trg 27
Tel:(03) 759 31 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.