Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 20°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
5°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

AED enote občine Slovenske Konjice


LOKALNE SKUPNOSTI, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
13.10.2014      10:00
A A

AED enote občine Slovenske KonjiceDeli:

Ob nenadnem srčnem zastoju je najpomembnejša pomoč, čim prejšnja prepoznava odsotnosti dihanja in začetek temeljnih postopkov oživljanja (TPO) z uporabo avtomatskega defibrilatorja (AED). Zavedati se moramo, da se velika večina nenadnih srčnih zastojev zgodi izven bolnišnice oziroma zdravstvenih ustanov, kjer ni profesionalcev, ki bi pričeli z oživljanjem. Zato je za preživetje in kakovostno življenje ponesrečenca nujno, da z oživljanjem na terenu pričnejo že očividci oziroma prvi posredovalci, ki prispejo na kraj dogodka.

 

V občini Slovenske Konjice se že nekaj časa pripravljamo na projekt AED enot. V projektu sodelujejo vsa prostovoljna društva gasilske zveze Slovenske Konjice, ki so v letu 2014 pridobila potrebno opremo in se usposobila za izvajanje pomoči ob nenadnem srčnem zastoju. Sam projekt AED enot pripomore k boljšemu preživetju ljudi ob srčnem zastoju, saj vključuje vse segmente verige preživetja do prihoda nujne medicinske pomoči (NMP) Slovenske Konjice. Delo in pomen AED ekipe sta najbolj izrazita v bolj oddaljenih krajih naše občine, kjer ima NMP Slovenske Konjice najdaljši dostopni čas, ter v času, ko je ekipa NMP že na nujni intervenciji in pride do vzporednega dogodka.

 

Projekt bomo operativno začeli izvajati 13. oktobra 2014. Ob klicu na operativno komunikacijski center (112) v primeru nenadnega srčnega zastoja ali suma nanj se bo poleg aktivacije NMP Slovenske Konjice aktivirala tudi najbližja AED enota prostovoljnega gasilskega društva. Naloga AED ekipe je, da z ustrezno opremo in intervencijskim vozilom prispe na kraj dogodka, poroča o stanju bolnika enoti NMP Slovenske Konjice in nemudoma začne izvajati vse ukrepe, ki so v njihovi domeni ter postopke po navodilu NMP Slovenske Konjice. Se je pa treba zavedati, da so AED enote samo pomoč lokalni skupnosti in NMP Slovenske Konjice. Vse osnovne naloge in pristojnosti še vedno ostanejo NMP Slovenske Konjice in zato bo na vsak klic občanov, ko bo potrebna nujna zdravstvena pomoč, še vedno prispela ekipa NMP Slovenske Konjice.

 

 

 

Vodja AED enot gasilske zveze Slovenske Konjice

Dorijan Zabukovšek, mag. zn.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Slovenske Konjice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Slovenske Konjice
Občina Slovenske Konjice
STARI TRG 29
Tel:(03) 757 33 50

Bodite prvi pri oddaji mnenja.