Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
23°C
4°C
JUTRI
24°C
9°C
1397

PEŠ NI DALEČ!

Mestna občina Slovenj Gradec tudi letos, med 16. in 22. septembrom, sodeluje v najbolj razširjeni kampanji za spodbujanje trajnostne mobilnosti - Evropskem tednu mobilnosti (ETM).
Tri projekte, združene pot sloganom PEŠ NI DALEČ! koordinira Aleksandra Gantar, zaposlena na skupnostnem organu Koroške, realizirajo pa nevladne organizacije - Zavod Ekopren, društvo Varno aktivne poti in raum AU.

"In tudi danes je iz različnih lokacij po Slovenj Gradcu učence v šolo “odpeljal” PešBus, pove Gantarjeva ter izpostavi, da je bil prav danes na relaciji Legen – Druga OŠ eden od spremljevalcev tudi župan MOSG, Tilen Klugler, ki je ob peš spremljanju otrok v šolo povedal, da je prava trajnostna mobilnost tista, ki je hkrati okoljsko sprejemljiva, socialno pravična in ki spodbuja razvoj gospodarstva in kakršne se nadejajo tudi v Slovenj Gradcu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi