Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
18°C
12°C
TOR.
20°C
9°C
13021

Dan odprtih vrat Akž Tržišče


Že leto dni je minilo, odkar smo članice Aktiva kmečkih žena Tržišče prevzele v uporabo nove prostore s kuhinjo,  ki sta jih za nas uredila KS Tržišče in Občina Sevnica. V tem času so se v novi kuhinji zvrstili številne kuharske in pekovske delavnice ter  druženja za članice, razstava ročnih del, likovna razstava, počitniške delavnice za otroke, pekovska delavnica in delavnica ročnih del za OŠ Tržišče, za varovance VDC Sevnica in predstavitve  izdelkov iz zelišč in podobno.   V nedeljo, 19. junija, prav na dan  obletnice smo članice pripravile dan odprtih vrat. Že tretje leto pa poteka naš   samopreskrbni projekt Krompir naš vsakdanji, poleg krompirja sadimo še čebulo in česen. V tej čedalje večji draginji se nam v aktivu samopreskrba zdi čedalje pomembnejša. Kot kruh je tudi krompir nepogrešljiv v vsakdanji prehrani, zato smo ta dan predstavile za krajane in preostale obiskovalce krompirjeve jedi. Zgodaj zjutraj se je v kuhinji zbralo  šest članic, poleg  predsednice Fani Borštnar še Vika Erpič, Kristina Repovž, Marjana Jereb, Anica Šega, Biserka Povšič in Mimi Radić. Razdelile smo si delo in začele kuhati ter pripravljati jedi iz mladega in novega krompirja bellarosa, ki smo ga spomladi posadile na svoji njivi. Do devetih, ko smo odprle vrata za obiskovalce, je bilo že vse pripravljeno. Kuharice so se izredno potrudile, da je vse potekalo brezhibno. Za ogled in degustacijo smo pripravile 14 različnih krompirjevih jedi. Starejši obiskovalci so pokušali bolj stare ali že malo pozabljene jedi, kot so krompir v oblicah s kumino, krompirjevi žganci, grenadirmarš, krompirjev kruh, pita s krompirjem, krompirjeva juha z ajdovo kašo in drugo. Otroci in mladi pa so bolj uživali v »sodobnejših« jedeh, kot so krompirjeve picete, pogača ali pečen krompir.  Najbolj so  jim šle  v slast  sladice: krompirjevi mafini,  krompirjeva rulada, pripravile smo tudi   marmelado iz krompirja. Seveda ni manjkal niti pražen krompir z grajsko klobaso, zalili pa so ga lahko  z najbolje ocenjenim cvičkom v DV Malkovec Uroša Flajsa. Pražen krompir je pripravljen po lastnem receptu aktiva, s katerim vsako leto sodelujemo tudi na svetovnem festivalu praženega krompirja. Vsekakor smo bile članice ob dnevu odprtih vrat z obiskom zelo zadovoljne, saj je bil presenetljivo velik.  Na isti dan prihodnje leto pa boste lahko poskusili z drugo vrtnino, ki raste na naši njivi. Dogodek naj bi postal tradicionalen. Na dnevu odprtih vrat so sodelovale še Alenka Knez, Olga Majcen, Julka Jamšek in Milena Hočevar. Hvala vsem za sodelovanje.

                                                                    Fani Borštnar, AKŽ Tržišče

                                                                       Foto: S. Markovič, Akž                                                                                                                        

                                

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi